Serdecznie zapraszamy na  wyjście kulturalne, które odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty. Na film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” zapraszamy 7 października. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Wałęsa. Człowiek z nadziei

Opis:

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości, wyśmiewany i podziwiany. Kim jest Lech Wałęsa? Historia transformacji to także historia jego żony Danuty i ich rodziny, która miała wieść zwyczajne życie, a została wtłoczona w sam środek dziejowych wydarzeń.

Po „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” film zamyka tryptyk, w którego centrum jest człowiek podejmujący walkę z niesprawiedliwością. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.

Scenariusz do filmu Wajdy napisał Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a wystąpili w nim wybitni aktorzy: w rolach głównych Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka i Cezary Kosiński.

http://www.walesafilm.pl/

Termin: 07.10.2013r.

Godzina: między 17:00 a 19:00 (dokładna godzina seansu zostanie podana na tydzień przed filmem po ogłoszeniu repertuaru przez kino).

Godzina zbiórki: zostanie podana na tydzień przed filmem

Miejsce: Kino Nowe Horyzonty [ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21]

Ilość miejsc: 40

Cena: 

  • 10 zł – Seniorzy 60+ [w ramach dofinansowania projektu „Klub Aktywnego Seniora]
  • 11 zł – pozostali

Termin zapisów oraz wpłat: do 03.10.2013 [DO TEGO DNIA NALEŻY OPŁACIĆ BILET!]

UWAGA! Opłatę za bilet należy wpłacić w terminie 3 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. W przypadku braku wpłaty dana osoba zostanie skreślona z listy uczestników.

ZAPISY:

Kasia Moskal

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 15 1090 1522 0000 0001 2046 6417

z dopiskiem: „Kino Nowe Horyzonty” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.