Początek wakacji to początek nowych emocji wspólnie z FANem. Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę rowerową w tym sezonie. Tym razem penetrujemy obszary Kotliny Kłodzkiej i przełomu Nysy Kłodzkiej. Wycieczka rowerowa odbędzie się 13 lipca 2013 r. Za punkt wyjściowy wyprawy stawiamy miasto Kłodzko. I tym razem zbiórkę rozpoczynamy na dworcu głównym PKP we Wrocławiu o godzinie 07:30 (przed kasami biletowymi), a następnie wspólnie o godz. 08:01 rozpoczynamy podróż taborem kolejowym do Kłodzka.

Po przybyciu do tego malowniczego miasteczka czeka na nas wiele atrakcji, do których należy zaliczyć m. in.

 • bastionowa twierdza na miejscu wcześniejszego zamku z 1577 r.,
 • późnogotycki Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XVI w.,
 • zabytkowy Kościół św. Jerzego i św. Wojciecha,
 • gotycki most na rz. Młynówce z lat ok. 1280-1390 z barokowymi figurami, stylistycznie przypominający most św. Karola w Pradze,
 • ratusz z końca XIX w. z renesansową wieżą,
 • liczne renesansowe i barokowe kamienice z XVI-XVIII w.

Po pasjonującej wędrówce po wąskich uliczkach Kłodzka kierujemy się bocznymi drogami do miejscowości Bardo. Po drodze oczywiście gwarantujemy fascynujące widoki oraz malownicze zjazdy. W Bardzie również naszym oczom rzuci się wiele zabytków, m. in. Kościół par. pw. Nawiedzenia NMP z XV w., zespół kaplic drogi różańcowej na Górze Różańcowej z l. 1905-39, kaplica NMP położona na szczycie Góry Bardzkiej w Górach Bardzkich z XVIII w. oraz kamienny most na Nysie Kłodzkiej z XV w. Po krótkim odpoczynku jedziemy wspólnie do Kamieńca Ząbkowickiego, gdzie czekają na nas do obejrzenia m. in. zespół klasztorny oo. cystersów z XIV-XIX w. oraz odnowiony zespół pałacowy z drugiej połowy XIX w. Na następne atrakcje długo czekać nie trzeba, bo tuż za miedzą w Ząbkowicach Śląskich znajduje się kilka urzekających budowli. Są to:

 • Kościół parafialny pw. św. Anny,
 • krzywa wieża z 1413 r.,
 • zamek ząbkowicki z XIV-XV w.,
 • neogotycki ratusz miejski z lat 1862-64,
 • mury obronne z XIII/XIV w.

Po niesamowitych chwilach w mieście Frankensteina pedałujemy w stronę Strzelina. Tam po krótkim zwiedzaniu urokliwego ryneczku z pozostałościami ratusza jedziemy wspólnie na stację PKP, skąd już na szynach jedziemy do Wrocławia. Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie !! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty.

Przewidywana długość trasy ok. 75 km.

Uwaga! Zakazuje się zabierania zwierząt!

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą pieniędzy na zakup biletu PKP oraz ochrony przeciwsłonecznej.

Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.

Uwaga! przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Trasa jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych rowerzystów.

Wycieczka jest darmowa, ale liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 12 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755