Witamy, po majowej wycieczce rowerowej do Ścinawy serdecznie zapraszamy na kolejną przygodę z FANem. Wycieczka rowerowa odbędzie się 29 czerwca 2013 r. Za punkt wyjściowy wyprawy stawiamy miasto Namysłów.

I tym razem zbiórkę rozpoczynamy na dworcu głównym PKP we Wrocławiu o godzinie 07:50 (przed kasami biletowymi), a następnie wspólnie o godz. 08:16 rozpoczynamy podróż taborem kolejowym do Namysłowa.

 Już na samym początku wizyty w tym miasteczku, słynącym z browarnictwa, przewidujemy wiele atrakcji, do których należy wymienić:

  • zamek książęcy, z 1360 r., przebud. XVI-XIX w. oraz studnia na dziedzińcu zamkowym z ok. 1600 r. (dziś siedziba browaru Namysłów)
  • zespół browaru z l. 1870-1910
  • kościół par. pw. śś. Piotra i Pawła, późnogotycki z l. 1405-1441
  • kościół fil. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP z  XV/XVI
  • mury obronne, fragmenty z l. 1350-1415
  • ratusz, z 1374 r., przebud. XV-XIX w. z 57-metrową wieżą
  • park miejski, z poł. XIX w.

Po wizycie w Namysłowie kręcimy wspólnie do Bierutowa, gdzie do zobaczenia są m. in. pozostałości zamku z XIV w. wraz ze średniowieczną wieżą zamkową, fragmenty murów obronnych z XIV-XV w. oraz wieża ratuszowa z XIV w. Po chwili relaksu i wypoczynku wznawiamy podróż w stronę Chrząstawy Małej, gdzie swoją siedzibę ma miejscowy Browar Widawa. Po krótkiej degustacji pedałujemy do Nadolic Wielkich, aby zobaczyć tajemniczy cmentarz żołnierzy niemieckich. Po wielu atrakcjach i FANtastycznej wycieczce wracamy wspólnie do Wrocławia.

Tradycyjnie w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie !! Serdecznie zachęcamy do wspólnej przygody pod okiem doświadczonego pilota-cyklisty.

Przewidywana długość trasy ok. 65 km.

Uwaga! Zakazuje się zabierania zwierząt!

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą pieniędzy na zakup biletu PKP oraz ochrony przeciwsłonecznej.

Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.

Uwaga! przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Trasa jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych rowerzystów.

Wycieczka jest darmowa, ale liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 12 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755