Magnolia Park zaprasza 9 czerwca 2013 do aktywnej zabawy i szkolenia pod okiem profesjonalnych trenerów Nordic Walking. Uczestników czeka wspólny marsz z pomiarem czasu, atrakcyjne pakiety startowe, giełda sprzętu Nordic Walking i pula nagród w wysokości 5000 zł.

Magnolia Park w rytmie Nordic Walking, to impreza dla fanów maszerowania z kijami i aktywnego spędzania wolnego czasu, która łączy pokolenia, początkujących i zaawansowanych. Będzie to wrocławskie święto dla wszystkich, który trenują lub dopiero chcą spróbować Nordic Walking. Oprócz dawki ruchu uczestnicy otrzymają fachowe wsparcie dotyczące techniki poruszania się z kijami, porady dietetyczne od profesjonalistów. My również będziemy namawiać do startu w Mistrzostwach Wrocławia.

Goście specjalni to Paulina Ruta prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking i Jacek Urbanowicz Mistrz Polski Nordic Walking 2011. Finałem będzie wspólny przemarsz wyznaczoną  trasą (ok. 2km) w okolicach Magnolia Park. Dla najszybszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. Łącznie pula nagród wynosi 5000 zł.

Na terenie Magnolia park powstanie miasteczko Nordic Walking, ze strefą szatni, startem i metą, w którym będzie można zasięgnąć porad trenerów, dietetyków i odpocząć po marszu. Będzie można zapoznać się z ofertą startów i szkoleń Nordic Walinkig z Dolnego Śląska.

Przed startem czeka wszystkich uczestników szkolenie, czyli jak efektywnie i prawidłowo poruszać się z kijami. Instruktorzy zwrócą uwagę na technikę i skorygują ewentualne błędy. Każda osoba po zakończeniu imprezy otrzyma pamiątkowy medal.

Nie masz sprzętu? Spokojnie, można go wypożyczyć za darmo (po uiszczeniu kaucji) lub kupić w promocyjnej cenie. Specjaliści doradzą najlepszy wybór. Wystarczą wygodne buty i strój sportowy. Nad zdrowiem startujących osób czuwać będzie zespół ratownictwa medycznego.

Na uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe (m.in. zniżki do sklepów będących partnerami akcji). Wystarczy się zarejestrować się i potwierdzić swój udział na stronie www.magnoliapark.pl w zakładce Wydarzenia. Udział w imprezie jest bezpłatny. Szacowana ilość uczestników marszu: 250.

Kategorie startowe:
start rekreacyjny: open kobiety
start rekreacyjny: open mężczyźni

Start pokazowy:
profi: open kobiety
profi: open mężczyźni

Akcję wspiera: Intersport

Partnerzy: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Pro-Run

Ramowy program:
1. g. 10.00-12.00 – rejestracja uczestników i wydawanie numerów startowych
2. g. 12.00 – rozpoczęcie imprezy, przywitanie gości i zawodników
3. g. 12.05-12.30 – nauka techniki poruszania się z kijami pod okiem ekspertów
4. g. 12.35-12.45 – rozgrzewka przy muzyce z animatorem
5. g. 12.45 – start rekreacyjny (każdy zawodnik otrzymuje na mecie pamiątkowy medal)
6. g. 13.10 – start profi (zawodowcy i zaawansowani – marsz pokazowy). Reszta uczestników kibicuje i wita na mecie zaawansowaną grupę
7. g. 13.30 – dekoracja zwycięzców

Podczas eventu istnieje możliwość skorzystania z oferty miasteczka sportowego (dietetycy, trenerzy, sprzęt sportowy itd.).

Kontakt i dodatkowe informacje:
e-mail: biuro@gephard-group.com