W dniu 10 maja (piątek) w Sektorze 3 przy ulicy Legnickiej 65 odbędzie się spotkanie z Panem Andrzejem Koflukiem. Pan Andrzej w 2010 roku zdobył Santiago de Compostela, po przebyciu pieszo 3500 kilometrów. Natomiast w 2011 przeszedł z Wrocławia do Rzymu. Celem spotkania będzie przybliżenie nam Dróg św. Jakuba.Opowie nam o Via Regia (którą obecnie podążamy). Zachęci na pewno do dalszej wędrówki poza granice Polski. Liczymy na Państwa aktywne uczestnictwo. Wszystkim pielgrzymom życzymy Buen Camino.

Na wszystkich uczestników czeka słodka niespodzianka!

Miejsce: ul. Legnicka 65

Termin: 10 maja, godzina 16:30

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy:

e-mail: nordicwalking@fan.org.pl

tel.: 509 282 191

Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago (bask. Done Jakue Bidea, gal. O Camiño de Santiago) – szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, i żółtymi strzałkami. Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga św. Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. Według legendy ciało św. Jakuba przewieziono łodzią do północnej Hiszpanii, a następnie pochowano w miejscu, w którym dziś znajduje się miasto Santiago de Compostela.

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl