W sobotę 11 maja zapraszamy na kolejną edycję rajdu po Wzgórzach Strzelińskich. Jak co roku proponujemy wędrówką z kijkami na trasie o długości ok. 30 km. Jeżeli masz kondycję i lubisz długie wędrówki, to ta propozycja jest dla Ciebie! Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Wyjazd majowy na trasę po Wzgórzach Strzelińskich to już nasza mała tradycja. Co roku grupa Nordic Walking FAN Team wybiera się na trasę czerwonym szlakiem ze Strzelina do Ziębic. W tym roku niestety z uwagi na remonty na trasie kolejowej zmieniona zostanie nieco planowana trasa.

Wzgórza Strzelińskie są położone na Przedgórzu Sudeckim, które ciągną się między Strzelinem a Ziębicami, a najwyższym ich szczytem jest Gromnik (393 m n.p.m.). Jest to doskonały teren do chodzenia oraz jazdy na rowerze ze względu na liczną sieć szlaków pieszych i rowerowych. Na trasie można spotkać wiele atrakcji turystycznych, sięgających swoją przeszłością nawet do czasów średniowiecza: dworki, kościoły, zamki, a także czynne i opuszczone kamieniołomy granitu świadczące o górniczej przeszłości obszaru.

Zaczniemy w Strzelinie, skąd tradycyjnie czerwonym szlakiem udamy się do Skrzyżowania Pod Dębem. Będzie to nasz punkt zwrotny, do którego udamy się po zrobieniu pętli. Następnie nie będziemy kierować się na południe w kierunku do Ziębic tylko pójdziemy zielonym szlakiem do Zbornej Brzozy, gdzie skręcimy na żółty szlak do miejscowości Gębczyce, gdzie odpoczniemy nad zalewem. Po słonecznej kąpieli udamy się w kierunku niebieskiego szlaku i nim dojdziemy do skrzyżowania Pod Dębem. Tu wrócimy na szlak czerwony i ponownie udamy się do Strzelina. Trasa jest dość wymagająca, ale doświadczeni nordic walkerzy na pewno dadzą sobie radę.

Szczegóły wyjazdu:

  • 07:45 – zbiórka na Dworcu Głównym we Wrocławiu
  • 08:01 – wyruszamy do Strzelina, przyjazd do Strzelina o 08:39
  • 08:45 – wyruszamy przez rynek strzeliński w kierunku szlaku turystycznego, w parku miejskim przeprowadzamy rozgrzewkę, po rozgrzewce ruszamy czerwonym szlakiem PTTK w kierunku Gromnika
  • 17:49 – planowany odjazd do Wrocławia

INFORMACJE o TRASIE:

trasa ok. 25 km, w terenie lekko-pagórkowatym,

CENY:

30,00 zł – sekcja FAN Tour oraz Nordic Walking

40,00 zł – pozostałe osoby

35,00 zł – pozostałe sekcje i karta rabatowa

INFORMACJE i ZAPISY:

Agata Brylewska

  • e-mail: tour@fan.org.pl
  • tel.: +48 509 234 755

REGULAMIN:

PRZECZYTAJ

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem: „Wzgórza Strzelinskie” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl