Jak co roku zapraszamy na cykl wyjazdów promujących królową sportów zimowych i coraz bardziej popularną dyscyplinę jaką jest narciarstwo biegowe. Zachęcamy do wspólnych wyjazdów z naszą grupą, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Nasze wyjazdy na narty biegowe będziemy organizować przede wszystkim do stolicy narciarstwa biegowego, którą są Jakuszyce, jednak chcemy przygotować wyjazdy również w inne miejsca. W zależności od warunków będą to m.in. Góry Orlickie (nad Zieleńcem) czy też Jamrozowa Polana. Wyjazdy od kilku lat cieszą się dużym powodzeniem, dlatego w tym roku postanowiliśmy je przygotować dla Państwa w okazyjnych cenach. Ponownie będą one bardziej zróżnicowane pod kątem doboru trasy i dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników.  Z uwagi na nową ustawę, która obowiązuje w ośrodkach zimowych,  nie jesteśmy jednak w stanie zaplanować tras z wyprzedzeniem.

Przygoda z biegówkami tej zimy będzie wyglądała następująco. Począwszy od 5 stycznia jeździmy autokarem najczęściej w rejon Jakuszyc. Każdy uczestnik będzie miał zapewniony sprzęt narciarski – narty, buty i kije (w tym sezonie będziemy wypożyczali nowy sprzęt, dlatego osoby które nie posiadają swojego sprzętu, odczują większy komfort z jazdy). W zależności od wybranej grupy, uczestnik będzie miał również zapewnionego instruktora lub opiekuna.

Wzorem lat ubiegłych przewidujemy kilka grup zaawansowania [UWAGA! o przydziale do grupy decyduje organizator]:

 • grupa początkująca – pozna technikę jazdy pod okiem instruktora narciarstwa biegowego i pokona swoją „pierwszą trasę”
 • grupa średnio-zaawansowana – będzie się składać z osób, które już były na nartach, ale jeszcze nie czują się zbyt pewnie oraz ew. osób wytypowanych przez instruktora po pierwszym szkoleniu na polanie. Będą one doskonalić technikę jazdy na trasach mniej wymagających,  wzbogaconych o lekkie podejścia i zjazdy.
 • grupa zaawansowana – dla tej grupy będą przewidziane bardziej wymagające i dłuższe trasy. Grupa będzie je pokonywać pod okiem doświadczonych opiekunów. Na tych trasach potrzebna będzie kondycja, a w zależności od wybranego odcinka również doświadczenie w jeździe na nartach. W czasie wyjazdów do Jakuszyc, na niektóre trasy, zwłaszcza te powrotne, będą mogli udać się początkujący, którzy będą się czuli się na siłach oraz nie będę mieli obaw  przed podejściem pod górkę czy też spokojnym zjazdem.
HARMONOGRAM – TUTAJ  CENNIK – TUTAJ

UWAGA! Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zapisów są dostępne w REGULAMINIE.

ZAPISY:

Agata Brylewska

 • e-mail: tour@fan.org.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 • tel.: +48 509 234 755

Wpłaty należy wpłacać na konto naszego Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027 z dopiskiem: „Narty biegowe – data wyjazdu” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

miejsce zbiórki – Dworzec Świebodzki – z uwagi na remont w okolicach Dworca Świebodzkiego autokar podstawiany będzie w wysepce ok. 100 m za Dworcem (ul. Robotnicza) w kierunku lotniska.

godzina zbiórki: 6.30 – prosimy o wcześniejsze stawienie się, ponieważ o 6.40 chcielibyśmy już ruszyć (po załatwieniu wszelkich formalności).

orientacyjny plan wyjazdów:

 • 6.40 – wyjazd
 • ok. 9.30 – przyjazd
 • 10.00-15 – wyjście na trasy
 • 10.15 – ok. 15.30 – czas spędzany na trasach
 • ok. 12.30 – posiłek (w przypadku wyjazdów do Zieleńca i na Jamrozową Polanę posiłek przewidziany jest na koniec)
 • powrót do autokaru – możliwość powrotu tą samą trasą (5 km) lub nieco trudniejszą i dłuższą.
 • pomiędzy 16.00 a 16.15 – powrót do autokaru, zdanie sprzętu i wyjazd
 • ok. 19.00 – przyjazd do Wrocławia

PLAN WYJAZDU JEST ORIENTACYJNY I MOŻE ULEC NIECO ZMIANIE PRZY POSZCZEGÓLNYCH WYJAZDACH!

UBEZPIECZENIE:

Uczestnicy są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków w czasie wyjazdu. Organizator posiada ubezpieczenie OC.

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl