TURYSTYKA PIESZA, NATURA i … KIJE

Chodzę, biegam, więc jestem

Jest to najbardziej naturalna aktywność ruchowa, czyli marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie specjalnie zaprojektowanych kijów. Kije te są pewnym połączeniem kijów trekkingowych i nart biegowych. Również technika marszu trochę się różni, jest ona połączeniem marszu tradycyjnego i marszu sportowego z elementami narciarstwa biegowego, głównie odpychania się kijami od podłoża.

 

Aby rozpocząć zajęcia z Nordic Walking nie potrzeba wiele.  Prócz chęci wyjścia z domu, potrzebne jest odpowiednie do pory roku obuwie, strój sportowy oraz para kijów do Nordic Walking. Kije powinny być dostosowane do wzrostu danej osoby oraz do jej predyspozycji fizycznych.  Zalecane jest, aby kilka pierwszych zajęć odbyło się pod okiem instruktora, który pokaże technikę ćwiczeń oraz dopasuje odpowiednie kije.

 Trochę historii

Początkowo Nordic Walking stosowane było przez narciarzy biegowych jako metoda treningu podczas sezonu letniego. Kijki pomagały sportowcom osiągnąć wytrzymałość i siłę.  Narciarze używali długich kijków narciarskich, a celem treningu było przygotowanie się do zawodów.
 
Jednak światowy ruch Nordic Walking narodził się w 1997 roku w Finlandii. Inicjatorem był fiński producent sprzętu sportowego Exel, który zaprojektował specjalne kije do chodu. Od tego momentu Nordic Walking stał się sportem masowym.
 
W Polsce inicjatorem i prawdziwym pionierem Nordic Walking był Piotr Kowalski, który jako pierwszy zaczął propagować tę formę sportu w naszym kraju.
 
Jeżeli chcesz się zapisać do grupy Nordic Walking FAN Team, prosimy o kontakt z kierownikiem sekcji Kasią Moskal, informacja o składkach dla członków grupy – TUTAJ
 
Posiadamy certyfikaty międzynarodowej Szkoły LEKI – specjalizującej się w szkoleniach na instruktorów Nordic Walking.

KONTAKT: Katarzyna Moskal
kierownik sekcji
e-mail: nordicwalking@fan.org.pl
tel. +48 501 158 301

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl