Kolejną propozycją dla amatorów dwóch kółek jest wycieczka rowerowa do Milicza, która odbędzie się 19 maja 2012 r. I tym razem nie zabraknie wielu atrakcji! Uwaga! Wycieczka kierowana jest do osób, które preferują szybką jazdę na rowerze!

Tradycyjnie rano startujemy o godz. 9:00 z Ronda Reagana, a następnie kierujemy się lokalnymi drogami do Zawoni, gdzie znajduje się do zobaczenia barokowy kościół z 1683 r. W drodze do Zawoni również nie zabraknie atrakcji, do których należy zaliczyć pałac w Boleścinie z XIX w. wraz z pozostałościami parku z XVIII w. Po krótkim odpoczynku wspólnie jedziemy przez malownicze tereny Równiny Czeszowskiej aż do Sułowa. W Sułowie do obejrzenia czekają ruiny zamku z XIV w., pałac z 1680 r. oraz zabytkowe kościółki. Z Sułowa oddalamy się nową ścieżką rowerową poprowadzoną trasą dawnej kolejki wąskotorowej. Trasa rowerowa ma 20,3 km długości, począwszy od Sułowa biegnie przez Milicz i kończy się w Grabownicy. Oczywiście nie omieszkamy odwiedzić uroków miasteczka Milicza, w którym do zobaczenia są:

  • neorenesansowy budynek dawnego ratusza (1850)
  • ruiny zamku książąt oleśnickich z XIV wieku
  • ruiny Czarnej Bramy w pałacu parkowym
  • brama wjazdowa (dworska) z około 1815 roku
  • liczne zabytkowe kościółki

Po pasjonującej wizycie w Miliczu jedziemy do Grabownicy, gdzie kończy się szlak rowerowy i naszym oczom ukazują się przepiękne Stawy Milickie. Tam dla koneserów z pewnością znajdzie się smaczna rybka  Po zasłużonym odpoczynku zawracamy do Milicza, skąd już taborem PKP wracamy do Wrocławia. Oczywiście w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie !

Przewidywana długość trasy ok. ok. 80 km.

Uwaga! Zakazuje się zabierania zwierząt!

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą pieniędzy na zakup biletu PKP.

Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.

Uwaga! przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Trasa jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych rowerzystów.

Godzina zbiórkiRondo Reagana o godz. 9:00.

Wycieczka jest darmowa, ale liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 12 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755