Wszystkich miłośników Nordic Walking zapraszamy na kolejne emocje. Już 23 czerwca 2012 r. we Wrocławiu odbędą się Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Wrocławia. Serdecznie zapraszamy!

Oficjalna strona zawodów:

  • Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking – www.mistrzostwawroclawia.pl

Oficjalna strona organizatora:

  • Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN Wrocław – www.fan.org.pl

Organizator:

  • Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN Wrocław

Patronat Honorowy:

  • Prezydent Miasta Wrocławia RAFAŁ DUTKIEWICZ

Termin, miejsce:

  • 23.06.2012 (sobota), Wrocław – miasto spotkań

Hasło przewodnie:

  • Wrocław – miasto spotkań

Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN zapraszają na Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking!

Impreza odbędzie się w ramach obchodów święta Wrocławia w dniu 23.06.2011, szczegółowe informacje będą na bieżąco pojawiały się na stronie Mistrzostw od dnia 28 kwietnia ruszają zapisy elektroniczne.

– Jesteśmy na etapie modernizacji oficjalnej strony internetowej zawodów, gdzie podamy wszelkie szczegółowe informacje na temat imprezy, m.in. szczegółowy regulamin. Poprzez stronę także będzie można się zapisać na zawody – mówi Marcin Spitalniak, prezes Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN z Wrocławia.

– Przygotowaliśmy 2 dystanse, jeden – rekreacyjny, dla wszystkich oraz drugi – profesjonalny, typowo zawodniczy. To daje nam pewność, że wystartować będzie mógł każdy, bez względu na to, czy jest sportowcem wyczynowym, czy uprawia nordic walking rekreacyjnie – dodaje Katarzyna Moskal, kierownik sekcji Nordic Walking FAN Team.

Organizatorzy przygotowują się na  udział 350 osób – uczestników. Już wiadomo, że firmą, która profesjonalnie zmierzy czas zawodnikom będzie firma DomTel – która jako jedyna w Polsce posiada unikalny, niezawodny system czipów ChronoTrack.

– Nowością w naszej imprezie są nagrody finansowe dla najlepszych na głównej trasie – PROFI z pulą nagród w wysokości 2 000 zł – dzięki czemu najlepsi będą mieli większą mobilizację, ale również sędziowie baczniej będą się przyglądać rywalizacji. Planujemy dwa punkty z wideo-weryfikacją techniki – mówi Piotr Wieja sędzia główny Mistrzostw Wrocławia.

Jak pokazały ubiegłoroczne zawody w których wzięło udział 300 zawodników, to także ogromna promocja Wrocławia – miasta uniwersalnego i ponadczasowego.

– Wrocław to miasto spotkań wielu ludzi, a poprzez organizację mistrzostw pokażemy, że to także idealne miejsce do chodzenia z kijami! – podsumowuje Marcin i zachęca do udziału wszystkich, bez względu na wiek czy umiejętności!

INFORMACJE :

Marcin Spitalniak
e-mailzawody@mistrzostwawroclawia.pl
tel.: +48 501 158 201