Serdecznie zapraszamy na  wyjście kulturalne, które odbędzie się w Multikinie dnia 22.03.2012 r. o godzinie 18.00. Uczestnicy wspólnie wybiorą się na film „Histeria”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Opis:

Akcja filmu rozgrywa się w 1880 roku, w szczytowym okresie wiktoriańskiej pruderii i u zarania wieku elektryczności. W Londynie, młody lekarz Mortimer Granville (Dancy), po utracie posady w szpitalu, poszukuje nowej pracy. Odnajduje ją u dr Roberta Dalrymple (Jonathan Pryce), londyńskiego „najlepszego specjalisty w dziedzinie medycyny kobiet”. Ekspert w dziedzinie „histerii”, dr Dalrymple, jest wprost oblegany przez pacjentki cierpiące na różne dokuczliwe objawy jak „płacz, nimfomania, oziębłość, melancholia i niepokój”. Na szczęście „masaż ręczny” dr Dalrymple’a jest szokująco skuteczną metodą leczenia. Nowy, przystojny, młody lekarz Mortimer Granville zdobywa wkrótce uznanie wśród kolejek ustawiających się na wizytę do niego kobiet. Zaręcza się z młodszą córką szefa, piękną Emily Dalrymple (Jones). Boryka się on jednak z coraz to boleśniejszymi skurczami rąk i stanowczą dezaprobatą starszej córki Dalrymple, Charlotte (Maggie Gyllenhaal), będącej rzecznikiem praw ubogich kobiet,  która oskarża zarówno ojca jak i młodego lekarza o bycie „szarlatanami”. Na skutek bolesnej dolegliwości Mortimer nie może dłużej zaspokajać swoich pacjentek.

W kręconej w Londynie i Luksemburgu „Histerii” główne role grają Maggie Gyllenhaal (nominowana do Oskara za rolę w filmie „Szalone Serce”) oraz Hugh Dancy („Adam”, „Wyznania zakupoholiczki”). W drugoplanowych rolach występują Jonathan Pryce (Piraci z Karaibów), Rupert Everett (Mój chłopak się żeni, Zakochany Szekspir) i Felicity Jones (Like Crazy, Chalet Girl). W pozostałych rolach : Ashley Jensen (Extras, Ugly Betty), Sheridan Smith (Sceniczna wersja „Legalnej blondynki”, Gavin & Stacey), Gemma Jones (Harry Potter i Książę Półkrwi, Bridget Jones: W pogoni za rozumem) i Anna Chancellor (Marzyciele, Czego pragnie dziewczyna). Histeria została wyreżyserowana przez Tanyę Wexler (Finding North, Domowe Piekło) na podstawie scenariusza napisanego przez Stephena Dyera i Jonah Lisę Dyer. Produkcja filmu: Sarah Curtis (Mansfield Park), Judy Cairo (Szalone Serce) i Tracey Becker (Marzyciel).

www.multikino.pl

Termin: 22.03.2012 r.

Godzina: 18.00

Miejsce: Multikino – Pasaż Grunwaldzki

Ilość miejsc: 40

Cena:

  • 12 zł – członkowie Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN
  • 13 zł – pozostali Seniorzy
  • 14 zł – pozostali

Termin zapisów oraz wpłat: do 20.03.2012

UWAGA! Opłatę za bilet należy wpłacić w terminie 3 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. W przypadku braku wpłaty dana osoba zostanie skreślona z listy uczestników.

UWAGA! W przypadku nieznacznej zmiany godziny seansu przez Multikino wszyscy uczestnicy zostaną powiadomieni.

ZAPISY:

Kasia Moskal

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem: „nazwa imprezy” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.