Witamy wszystkich Miłośników rowerów. Po przerwie zimowej serdecznie zapraszamy na wycieczkę rowerową z FANem. Tym razem za kurs obieramy obszary na północny-zachód od Wrocławia w zasięgu rozległych wód naszej ukochanej Odry. Termin wyjazdu – 14 kwietnia 2012 r.

Tradycyjnie startujemy z Ronda Reagana o godz. 9:00, a następnie wzdłuż Odry kierujemy się do urokliwej miejscowości Uraz. Na miejscu są do zobaczenia m. in. ruiny zamku z XIII w. oraz port w Urazie. Po chwili odpoczynku pedałujemy wspólnie do miejscowości Bagno, gdzie znajduje się barokowy kompleks pałacowy z XVIII w., w którym obecnie ma siedzibę Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów. Wokół pałacu można obejrzeć zabytkowy park. Po chwili odpoczynku w malowniczym parku obieramy za kurs miasto Wołów. Do szczególnych atrakcji na terenie Wołowa należy zaliczyć odrestaurowany Zamek Piastowski, fragmenty średniowiecznych murów, zabytkowe kościoły oraz zakład karny, w którym, mamy nadzieję, nikt nie zdecyduje się zostać.

Po wizycie w Wołowie kierujemy się w stronę Odry do Brzegu Dolnego, gdzie również nie brakuje atrakcji. A są nimi m. in. barokowy pałac wraz z okalającym go malowniczym parkiem, kapliczka Św. Jadwigi Śląskiej czy przeprawa promowa przez Odrę. Po zwiedzaniu i zasłużonym odpoczynku jedziemy wspólnie na stację PKP, skąd już taborem kolejowym docieramy do centrum Wrocławia. Oczywiście w trakcie wycieczki nie zabraknie przepięknych krajobrazów oraz dobrej zabawy w doborowym towarzystwie !

Przewidywana długość trasy ok. 75 km.

Uwaga! Zakazuje się zabierania zwierząt!

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą pieniędzy na zakup biletu PKP.

Przydatne również będzie solidne śniadanie oraz woda do picia.

Uwaga! przed wycieczką należy sprawdzić stan swojego roweru!

Trasa jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych rowerzystów.

Godzina zbiórkiRondo Reagana o godz. 9:00.

Wycieczka jest darmowa, ale liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 12 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:

Agata Brylewska

e-mail: tour@fan.org.pl

tel.: 509 234 755