23 czerwca zapraszamy na spacer z kijami w Kotlinie Jeleniogórskiej. Tym razem proponujemy trasę wśród przepięknej scenerii. To będzie niezapomniana wyprawa!  

Termin: 23 czerwca 2012 r.

Trasa: Jelenia Góra – Koziniec – Wojanów – Góry Sokole – Trzcińsko – (Zamek Bolczów)


Wzgórza otaczające Kotlinę Jeleniogórską były doskonałą lokalizacją siedzib rycerskich. Walory obronne tego terenu wykorzystywano na tym terenie już od XIII w. Do dziś przetrwały liczne gotyckie zamki, wieże i kasztele obronne wznoszone tak licznie na tym ternie. Odnaleźć tu też można wiele barokowych i klasycystycznych pałaców, renesansowych dworów, a także XIX –wieczne neogotyckie i neorenesansowe rezydencje, które za czasów swojej świetności należały do najszlachetniejszych rodów europejskich.

OPIS TRASY:

Jelenia Góra PKP – Strupice-Grabarów – Koziniec – Dąbrowica – Wojanów – Przełączka – (Sokolik – Przełączka) – Husyckie Skały – Krzyżna Góra – Schronisko PTTK Szwajcarka – Trzcińsko –( Ew. dalej do Zamku Bolczów od Szwajcarki i do Janowic Wielkich)

PUNKTY PROGRAMU:

•    Wojanów – to dawna rezydencja rodów królewskich. Pierwsza wzmianka na temat majątku w Wojanowie pojawiła się w 1281r. przez lata zmieniali się właściciele i przez stulecia progi pałacu gościły wielu  ciekawych gości. Dziś pełni funkcję ekskluzywnego hotelu.
•    Łomnica – jego historia sięga średniowiecza. Podobnie jak w zamku Wojanów, zmieniali się tu ciągle właściciele . W latach 1835-1945 posiadłość  była własnością rodziny von Küster, którzy ponownie nabyli posiadłość po upadku Żelaznej Kurtyny. Właściciele Pałacu przez lata rekonstruowali posiadłość, do dziś trwają prace nad jego odbudową. Jednak warto zobaczyć jak wygląda odrestaurowana część.


PROGRAM:

CENA:

W CENIE: 

ZAPISY:

  • e-mail: tour@fan.org.pl
  • tel.: +48 509 234 755
  • biuro Stowarzyszenia [ul. Chorwacka 41]

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem „TOUR – JELENIA GÓRA” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.