Projekt ten to kontynuacja projektu realizowanego już od kilku lat z myślą o Dolnoślązakach i popularyzacji wśród nich narciarstwa biegowego. Tym razem jednak kierowany jest do dzieci i będzie współfinansowany z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Uwaga! Wyjazdy darmowe!

Narty zimowe sposobem na zimową nudę

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zrealizujemy go od 1 stycznia do 15 marca 2012 roku.

Zasadniczym celem zadania jest upowszechnienie sportów zimowych poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdów na narty biegowe skierowanych do dzieci i młodzieży z terenów miasta Wrocław. Pośrednim celem jest promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział uczestników w zajęciach ruchowych organizowanych w plenerze – spacery nordic walking, narty biegowe. Program imprez zawiera także walory turystyczno-poznawcze. Obecnie negocjujemy warunki realizacji zadania z Ministerstwem i ustalamy ilość uczestników oraz wyjazdów każdej grupy.

Narty biegowe są naturalną formą sportu. Staje się coraz bardziej popularną formą rekreacji zimowej. Jest to sport, który nie naraża uczestników na groźne kontuzje. W porównaniu z narciarstwem zjazdowym i snowboardem, gdzie osiągane prędkości jazdy powodują w przypadku wywrotki czy kolizje, a co za tym idzie groźne kontuzje. Popularnie zwane biegówki są bezpiecznym sportem.

Narciarstwo biegowe to rekreacja, aktywny wypoczynek i sport, który zapewnia utrzymanie dobrej kondycji niezależnie od wieku. Zaletą jest to, że o wysiłku decyduje sam uczestnik, a dodatkowo będzie możliwość podziwiania miejsc i otaczającej przyrody. Występują dwie techniki biegowe – styl klasyczny i dowolny [zwany łyżwowym]. Uczestnicy projektu zapoznają się przede wszystkim z techniką klasyczną.

Każda grupa przejdzie cykl szkoleniowy od podstaw dla stylu klasycznego z elementami stylu dowolnego. Systematyczność zajęć umożliwi uczestnikom dokładne opanowanie techniki i poprawienie wszystkich ewentualnych błędów. W czasie podróży opiekę będą sprawować wykwalifikowani opiekunowie, natomiast zajęcia poprowadzą instruktorzy i trenerzy narciarstwa biegowego.

Wszystkie dzieci zapraszamy na 3 turnusy (każdy może wziąć udział tylko w 1 turnusie!). W każdym turnusie utworzone zostaną 3 grupy po 10 osób. W ramach jednego cyklu uczestnicy wezmą udział  w 3 wyjazdach, podczas których przejdą program szkoleniowy z narciarstwa biegowego od podstaw. Serdecznie zapraszamy!

HARMONOGRAM – TUTAJ

UWAGA! Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zapisów są dostępne w regulaminie dostępnej na odwrocie deklaracji.

UWAGA! Wyjazdy darmowe!

Preferowany wiek dzieci to 10 – 16 lat [organizator zastrzega sobie prawo do zabrania młodszych dzieci w wyjątkowych sytuacjach].

ZAPISY [od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00]:

Kasia Moskal

  • e-mail: kasia.moskal@fan.org.pl
  • tel.: +48 501 158 301

DEKLARACJA UCZESTNIKA PROJEKTU – POBIERZ


Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki
 
 

 

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl