Serdecznie zapraszamy na  koncert kameralny Tanga Świata , który odbędzie się w Sali koncertowej Filharmonii Wrocławskiej dnia 04.02.2012 r. o godzinie 20.00. Wykonawcy to Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum oraz Zespół al Tango w składzie : Christian Danowicz – skrzypce, prowadzenie , Jarosław Kutera – akordeon , Tomasz Pawłowski – fortepian, Maciej Maciejewski – kontrabas, Piotr Rafałko – wokal.

W programie znajdą się  utwory muzyki tanecznej, jak również przeboje muzyki rozrywkowej i znane szlagiery okresu przedwojennego :

  • Gallo ciego, Tomo y obligo, Milonga de Buenos Aires, El zorro gris
  • Jesienne roże, Czy tutaj mieszka Panna Agnieszka
  • Chitara Romana, Papa Baltazar, Libertango, Por una cabeza
  • Białe tango, To ostatnia niedziela, Szczastie maje
  • Jesienne tango , Ich küsse ihre Hand,  Tango milonga, Pamietasz, byla jesień, La cumparsita impression i inne .

Na szczególną uwagę zasługuje postać skrzypka i dyrygenta Christiana Danowicza,   urodzonego w  1983 r. w Buenos Aires w Argentynie.  W wieku czterech lat wraz z rodziną wyemigrował do Francji, gdzie rozpoczął naukę gry na skrzypcach u swojego ojca, skrzypka i pedagoga, Enrique Danowicza.  Jest absolwentem Konserwatorium Muzycznego w Tuluzie, które ukończył z wyróżnieniem w klasie skrzypiec prof. Gilles Colliard’a.

W roku 2010 ukończył studia magisterskie  na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Julii i Krzysztofa Jakowiczów oraz studia licencjackie w klasie dyrygentury symfoniczno – operowej prof. Antoniego Wita.
Christian Danowicz jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. T. Wrońskiego w Warszawie (2009), na którym został też wyróżniony nagrodą specjalną dla najciekawszej indywidualności artystycznej konkursu . W 2010 wygrał I nagrodę na konkursie muzyki kameralnej  w Duxbury Music Festival (USA, Massachusetts).
Od stycznia 2010 roku Christian Danowicz jest koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. 

Natomiast zespół al Tango powstał w 2004 r. Jego założycielem jest Paweł Bosky, menadżer zespołu i pomysłodawca programów koncertowych, od wielu lat fascynujący się muzyką i tańcem tango.  Członkowie zespołu al Tango są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Zespół wykonuje tango  w formach tanecznych i koncertowych w aranżacjach wokalnych i instrumentalnych. al Tango czerpie inspirację z bogatej światowej tradycji tanga , z lat międzywojennych  oraz utworów tworzonych współcześnie. Styl muzyczny al Tango to połączenie nostalgii obecnej w tangach wykonywanych przez orkiestry Osvaldo Pugliese czy Aníbala Troilo, romantyzmu Jerzego Petersburskiego oraz buntu i niepokoju Astora Piazzolli . al Tango prezentuje nowoczesne, niekiedy wręcz awangardowe, aranżacje starych tang. Dzięki pełnym wyrazu, dobrze oddającym klimat tanga interpretacjom Piotra Rafałko na koncertach zespołu panuje niepowtarzalna atmosfera.

Termin: 04.02.2012 r.

Godzina: 20.00

Miejsce: Sala Filharmonii Wrocławskiej

Cena: 40 zł dla wszystkich

Termin zapisów: do 22.01.2012

UWAGA! Opłatę za bilet należy wpłacić w terminie 3 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. W przypadku braku wpłaty dana osoba zostanie skreślona z listy uczestników.

ZAPISY:

Kasia Moskal

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem: „TANGA ŚWIATA” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.