Serdecznie zapraszamy na  wyjścia kulturalne do Centrum Sztuki Impart. W lutym mamy do zaproponowania 2 spektakle: „Edyta Gepert” oraz „Duety Nieustające”. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!

EDYTA GEPERT

Recital Edyty Geppert z udziałem Krzysztofa Herdzina ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.
Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciec,ha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności.

Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści

Termin: 25.02.2012 r.

Godzina: 19.00

Miejsce: 

Centrum Sztuki Impart

ul.Mazowiecka 17

Cena:

12 miejsc w 1 strefie:

  • 66,00 zł – członkowie FAN
  • 69,00 zł – pozostali

10 miejsc w 2 strefie:

  • 56,00 zł – FAN
  • 59,00 zł – pozostali

Termin zapisów: do 03.02.2012

UWAGA! Opłatę za bilet należy wpłacić w terminie 3 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. W przypadku braku wpłaty dana osoba zostanie skreślona z listy uczestników.

ZAPISY:

Kasia Moskal

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem: „Edyta Gepert” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.


DUETY NIEUSTAJĄCE

Wykonanie: Katarzyna Chmielewska & Leszek Bzdyl

Muzyka: Mikołaj Trzaska

Mikołaj Trzaska i Teatr Dada w bezwiedny sposób ciążą ku sobie. Wieloletnia współpraca artystyczna zaowocowała realizacjami przełamującymi stereotypy podrzędności, czy też nadrzędności jednego z elementów składowych widowiska. Muzyka Mikołaja Trzaski zawsze była kolejnym aktorem przedstawień Teatru Dada. W każdym z nich (Magnolia 2002, Kilka Błyskotliwych Spostrzeżeń 2004, Odys-Sees 2004, Faktor T 2008, Czerwona Trawa 2009, Le Sacre 2010) muzyka współtworzyła świat scenicznych bytów. Teraz muzyka Mikołaja Trzaski przejmuje rolę reżysera. To ona reżyseruje Duety Nieistniejące. Dryfy, spacery, opowieści – zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane. W tle Duetów Nieistniejących znaleźć można fascynację Niewidzialnymi Miastami Italo Calvino oraz zanikającą rzeczywistością Jeana Baudrillard’a.

Teatr Dada von Bzdülöw

Założony przez choreografa i reżysera, Leszka Bzdyla oraz tancerkę i choreografkę, Katarzynę Chmielewską, działa w Gdańsku nieprzerwanie od 1993 roku. Był najczęstszym gościem C/U. Jako niezależna grupa tancerzy i aktorów realizuje poszczególne spektakle w kooperacji z polskimi i zagranicznymi instytucjami kultury (m.in.: Teatr Wybrzeże /Gdańsk, Klub Żak /Gdańsk, Dance Advance /Filadelfi a, Les Hivernales /Avignon, Stary Browar /Poznań, Teatr Nowy /Łódź). Teatr Dada von Bzdülöw zrealizował dotychczas blisko 40 premierowych przedstawień, wystawianych w Polsce i całej Europie.

Termin: 15.02.2012 r.

Godzina: 19.00

Miejsce: 

Centrum Sztuki Impart

ul.Mazowiecka 17

Cena:

  • 12zł – członkowie FAN
  • 15 zł – pozostali

Termin zapisów: do 08.02.2012

UWAGA! Opłatę za bilet należy wpłacić w terminie 3 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. W przypadku braku wpłaty dana osoba zostanie skreślona z listy uczestników.

ZAPISY:

Kasia Moskal

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem: „Duety Nieustające” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.