Klub Aktywnego Seniora na nowy rok przygotował wiele atrakcji. Zachęcamy wszystkich Seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zajęcia w ramach projektu „Klub Aktywnego Seniora” są dotowane przez Gminę Wrocław!

 Zasadniczym celem zadania jest zrealizowanie działań, pozwalających na rozwijanie i propagowanie różnych form twórczej działalności Seniorów, integrowanie i aktywizowanie osób starszych na rzecz społeczności lokalnych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Opisane w projekcie przedsięwzięcia w założeniu mają dotyczyć obszaru działań o charakterze rekreacyjnym, turystycznym i kulturalnym z elementami edukacyjnymi. Projekt zakłada dalszą aktywizację grupy Seniorów. Działalność skierowana będzie do osób mieszkających lub przebywających na terenie Wrocławia.

UWAGA! NA WSZYSTKIE SPOTKANIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

TRENINGI Nordic Walking :

Spacery poświęcone Seniorom. Spotkania umożliwiają szlifowanie techniki Nordic Walking pod okiem instruktora z dostosowaniem tempa marszu oraz zestawu ćwiczeń do grupy Seniorów.

CZAS TRENINGU: do 1,5 godziny

ZOBACZ: terminarz na okres styczeń – grudzień 2012


 SPOTKANIA KLUBOWE

 Podczas spotkań omawiane będą realizowane zadania, projekt będzie promowany wśród wszystkich uczestników. Dodatkowo na spotkania będziemy zapraszać Wolontariuszy, którzy będą dzielić się swoimi pasjami oraz zainteresowaniami. Pozwoli to zrealizować to założony cel integracji międzypokoleniowej.

Spotkania odbywać się będą w biurze Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN – ul. Ignuta 115. Uwaga! W przypadku dużego zainteresowania spotkanie zostanie przeniesione do Sektora 3 na ulicę Legnicką 65.

Dodatkowe informacje: poniedziałek, godzina 17:00

Planowane są następujące terminy:

 • 13 lutego 2012
 • 12 marca 2012
 • 16 kwietnia 2012
 • 14 maja 2012
 • 11 czerwca 2012
 • 9 lipca 2012
 • 13 sierpnia 2012
 • 10 września 2012
 • 8 października 2012
 • 12 listopada 2012

 PARK WODNY

Zajęcia rekreacyjna oraz gimnastyka na basenie – organizacja zajęć w części rekreacyjnej Parku Wodnego Wrocław. W tym czasie uczestnicy będą mogli korzystać z obiektów z Parku Wodnego. Część osób w ramach pobytu w części rekreacyjnej weźmie udział wzajęciach gimnastycznych (będzie to między innymi Aqua Aerobik, Aqua Gymstick, rowery wodne, zajęcia ogólnorozwojowe w wodzie). Projekt zakłada przeprowadzenie 35 zajęć! Z powodu dużego zainteresowania Stowarzyszenie będzie organizować więcej spotkań poza projektem.

UWAGA! W przypadku zlikwidowania przez Park Wodny promocji dla Seniorów wyjścia mogą być odwołane.

  ZOBACZ: terminarz na okres styczeń – grudzień 2012


WARSZTATY

Dla tych Seniorów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania mamy do zaproponowania warsztaty.

Warsztaty artystyczne – będą to spotkania, które będą miały na celu podnoszenie potencjału intelektualnego, nabywanie nowych umiejętności, edukację artystyczną. Zostaną przeprowadzone takie spotkania jak wyrób ozdób choinkowych, biżuterii, stroiki na groby itp.

  SZCZEGÓŁY

Warsztaty komputerowe – na warsztatach grupy podzielone będą na różne poziomy. Przy zgłoszeniu przeprowadzony będzie test, który będzie jednoznaczny z zakwalifikowaniem do danej grupy. Podczas zajęć Seniorzy nauczą się praktycznej wiedzy posługiwania się komputerem oraz internetem w takim stopniu, aby sami mogli po zakończeniu projektu ułatwiać sobie dzięki technologii codzienne czynności. zajęcia prowadzone będą w cyklach po 3 miesiące, w każdym cyklu przewiduje się utworzenie dwóch grup po przynajmniej 5 osób [max. 8 osób]. Zajęcia

trwać będą 1,5 h

 • cykl 1 [05.03-05.06],
 • cykl 2 [03.09-30.11]

[z wyłączeniem dat: 7.06, 01.11]

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE


WYJŚCIA KULTURALNE

Dla tych Seniorów, którzy nie potrafią obejść się bez wyjść kulturalnych mamy do zaproponowania między innymi kino, teatr, filharmonię itp. Projekt zakłada organizację 10 wyjść w terminie 01.02.2012 – 30.11.2012. Z powodu dużego zainteresowania Stowarzyszenie będzie organizować więcej spotkań poza projektem.

  ZOBACZ: terminarz na okres styczeń – grudzień 2012


SZKOLENIA Z OBSŁUGI SPRZĘTU CODZIENNEGO

spotkania mają na celu lepsze przygotowanie Seniorów do styczności z nowoczesną techniką, taką jak telefon, aparaty, bankomaty itp.

 • cykl 1 – odbędzie się w okresie od 01.03-30.06 w trzeci piątek miesiąca
  • 16marca
  • 20 kwietnia
  • 18 maja
  • 15 czerwca
 • cykl 2 odbędzie się w okresie od 01.09-30.11 w trzeci piątek miesiąca
  • 21września
  • 19 października
  • 1 listopada

 SZCZEGÓŁY WKRÓTCE


WOLONTARIAT SENIORALNY

Działania będą miały za zadanie zaktywizować część Seniorów do działań Wolontariackich. Będą oni mieli specjalne spotkania, które będą przygotowywać ich do tej funkcji. W ramach wolontariatu będą brać czynny udział w pracach przy projekcie tak, aby swoje umiejętności mogli wykorzystać po zakończeniu projektu.

 SZCZEGÓŁY


SZKOLENIA JĘZYKOWE

Na szkoleniach Seniorzy poznają podstawy języków obcych. Na zajęciach nauczą się porozumiewać, zapytać o drogę, zadać pytania dotyczące życia codziennego oraz odpowiedzieć na nie. Projekt zakłada organizacje 2 cykli szkoleń po 2 grupy w każdym cyklu.

Jeden cykl to 12 zajęć, w których weźmie udział przynajmniej 8 osób.

 • cykl 1 [01.03-30.05]
 • cykl 2 [04.09-30.11]

SZCZEGÓŁY 


OBCHODY 2 URODZIN KLUBU

Będzie to uroczyste spotkanie, na które zaproszeni zostaną goście, uczestnicy oraz wszyscy zainteresowani. Będzie to okazja do wspólnej wymiany doświadczeń i włączenia nowych rozwiązań do projektu. Spotkanie zaplanowane jest na 22 lutego!

 SZCZEGÓŁY


ZAJĘCIA GIMNASTYCZNE W PARKU

Będą to spotkania organizowanie w ciepłym sezonie. Będzie to połączenie ćwiczeń ogólnorozwojowych dla Seniorów z przebywaniem na świeżym powietrzu.

 SZCZEGÓŁY WKRÓTCE


ZAPISY

Krystyna Olejniczak – Ciukszo

e-mail: klubseniora@fan.org.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel: +48 508 918 428

POZOSTAŁE AKTYWNOŚCI REALIZOWANE PRZEZ SEKCJĘ KLUBU AKTYWNEGO SENIORA – TUTAJ

 

 

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl