Projekt ten to kontynuacja projektu realizowanego już od kilku lat z myślą o Dolnoślązakach i popularyzacji wśród nich narciarstwa biegowego. Tym razem jednak kierowany jest do dzieci i będzie współfinansowany z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów

Narty zimowe sposobem na zimową nudę

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zrealizujemy go od 1 stycznia do 15 marca 2012 roku.

Zasadniczym celem zadania jest upowszechnienie sportów zimowych poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdów na narty biegowe skierowanych do dzieci i młodzieży z terenów miasta Wrocław. Pośrednim celem jest promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział uczestników w zajęciach ruchowych organizowanych w plenerze – spacery nordic walking, narty biegowe. Program imprez zawiera także walory turystyczno-poznawcze. Obecnie negocjujemy warunki realizacji zadania z Ministerstwem i ustalamy ilość uczestników oraz wyjazdów każdej grupy.

Narty biegowe są naturalną formą sportu. Staje się coraz bardziej popularną formą rekreacji zimowej. Jest to sport, który nie naraża uczestników na groźne kontuzje. W porównaniu z narciarstwem zjazdowym i snowboardem, gdzie osiągane prędkości jazdy powodują w przypadku wywrotki czy kolizje, a co za tym idzie groźne kontuzje. Popularnie zwane biegówki są bezpiecznym sportem.

Narciarstwo biegowe to rekreacja, aktywny wypoczynek i sport, który zapewnia utrzymanie dobrej kondycji niezależnie od wieku. Zaletą jest to, że o wysiłku decyduje sam uczestnik, a dodatkowo będzie możliwość podziwiania miejsc i otaczającej przyrody. Występują dwie techniki biegowe – styl klasyczny i dowolny [zwany łyżwowym]. Uczestnicy projektu zapoznają się przede wszystkim z techniką klasyczną.

Każda grupa przejdzie cykl szkoleniowy od podstaw dla stylu klasycznego z elementami stylu dowolnego. Systematyczność zajęć umożliwi uczestnikom dokładne opanowanie techniki i poprawienie wszystkich ewentualnych błędów. W czasie podróży opiekę będą sprawować wykwalifikowani opiekunowie, natomiast zajęcia poprowadzą instruktorzy i trenerzy narciarstwa biegowego. Dzieci będą podzielone na ok. 10-15 osobowe grupy.

Wkrótce zostaną podane szczegóły dotyczące projektu oraz kontakt do zapisów i osoby udzielającej informacji o projekcie. Ilość miejsc będzie ograniczona, prosimy śledzić stronę i w odpowiednim czasie wysłać swoje zgłoszenie.

Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki