Jest to cykl wyjazdów promujących królową sportów zimowych i co raz bardziej popularną dyscyplinę jaką jest narciarstwo biegowe. Zachęcamy do wspólnych wyjazdów z naszą grupą, każdy znajdzie coś dla siebie.

Nasze wyjazdy na narty biegowe do Jakuszyc i nie tylko cieszą się bardzo dużym powodzeniem, dlatego w nowym roku przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji i wyjazdów. Ponownie będą one bardziej zróżnicowane pod kątem doboru trasy i dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników.

Przygoda z biegówkami tej zimy będzie wyglądała następująco. Począwszy od 7 stycznia jeździmy autokarem do najczęściej w rejon Jakuszyc. Każdy uczestnik będzie miał zapewniony sprzęt narciarski – narty, buty i kije. W zależności od wybranej grupy, również instruktora lub opiekuna z doświadczeniem narciarstwa biegowego.

W tym roku przewidzieliśmy kilka grup zaawansowania [UWAGA! o przydziale do grupy decyduje organizator]:

 • grupa początkującą – która pozna technikę jazdy pod okiem instruktora narciarstwa biegowego i pokona swoją „pierwszą trasę”
 • grupa średnio-zaawansowana – która składać się będzie z osób, które już były na nartach ale jeszcze nie czują się zbyt pewnie oraz ew. osoby wytypowane przez instruktora po pierwszym szkoleniu na polanie. Będą one doskonalić technikę jazdy na trasach mniej wymagających. Wzbogaconą o lekkie podejścia i zjazdy.
 • grupa zaawansowana – dla których będą przeznaczone bardziej wymagające i dłuższe szlaki pod okiem doświadczonych opiekunów. Na tych trasach potrzebna jest kondycja i w zależności od wybranego odcinka doświadczenie na nartach. W czasie wyjazdów do Jakuszyc, na niektóre trasy w szczególności w drogę powrotną z Orla mogą udać się początkujący, którzy czują się na siłach oraz nie mają obaw np. przed podejściem pod górkę czy spokojnym zjazdem.

W tym roku przygotowaliśmy również będzie dodatkową atrakcja. Uczestnicy, którzy będą z nami często wyjeżdżać otrzymają upominki.

 

HARMONOGRAM – TUTAJ  CENNIK – TUTAJ

UWAGA! Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zapisów są dostępne w REGULAMINIE.

ZAPISY:

Agata Brylewska

 • e-mail: tour@fan.org.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 • tel.: +48 509 234 755

Wpłaty należy wpłacać na konto naszego Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027 z dopiskiem: „Narty biegowe – data wyjazdu” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

miejsce zbiórki – Dworzec Świebodzki – parking przy scenie Teatru Polskiego

godzina: 6.30 – prosimy o wcześniejsze stawienie się, ponieważ o 6.40 chcielibyśmy już ruszyć (po załatwieniu wszelkich formalności).

orientacyjny plan wyjazdów:

 • 6.40 – wyjazd
 • ok. 9.30 – przyjazd do Jakuszyc
 • 10.00-15 – wyjście na Polanę Jakuszycką
 • 10.15 – ok. 15.30 – czas spędzany na trasach
 • ok. 12.30 – posiłek w schronisku Orle
 • powrót do autokaru – możliwość powrotu tą samą trasą (5 km) lub nieco trudniejszą i dłuższą.
 • pomiędzy 16.00 a 16.15 – powrót do autokaru, zdanie sprzętu i wyjazd z Jakuszyc
 • ok. 19.00 – przyjazd do Wrocławia

PLAN WYJAZDU JEST ORIENTACYJNY I MOŻE ULEC NIECO ZMIANIE PRZY POSZCZEGÓLNYCH WYJAZDACH!

UBEZPIECZENIE:

Uczestnicy są ubezpieczeni od następstw i nieszczęśliwych wypadków w czasie wyjazdu. Ubezpieczenie jest na pulę 10 000 zł.

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl