5040 km trasy, 14 krajów, 2 kontynenty, 44 dni i średnio 168 km na dzień! Oprócz tego Alpy, Pireneje, górzysta Hiszpania, śnieg, deszcz i górskie zimno oraz południowy skwar, słońce i wiejący w twarz wiatr… Oto krótkie podsumowanie zakończonego we wtorek 6 września rajdu Tour de Mazenod!

Niespełna dwudziestka pielgrzymów ma na koncie nie tylko rekordy w statystykach, ale również konkretne duchowe i refleksyjne doświadczenia w ramach uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży, czy wizyt w Aix i Fatimie.

W skromnym, ale ciepłym i serdecznym przywitaniu rowerzystów w Kokotku wziął udział m.in. ks. bp Jan Wieczorek. Szczęśliwi, choć zmęczeni, podróżnicy trafili nareszcie w ręce swoich najbliższych. – To jedna wielka przygoda, doświadczenie Bożej opatrzności i ludzkiej życzliwości – stwierdził zapytany o pierwsze wrażenia o. Tomasz Maniura OMI, organizator i szef wyprawy.

Stronę rajdu codziennie odwiedzało kilkaset osób (w sumie ponad 34 tys. wejść). Wszystkie relacje można dalej czytać na www.tourdemazenod.pl.

fot. Stowarzyszenie Młodzieżowe Niniwa