W ostatnią sobotę wakacji w uzdrowiskowym kurorcie – Polanica-Zdrój na Dolnym Śląsku odbyła się kolejna impreza z cyklu Pucharu Polski organizowanego przez Polską Federację Nordic Walking. Zawody jednocześnie były III Mistrzostwami Polski w Nordic Walking, do walki o prym stanęło bardzo wielu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Nie zabrakło naszych zawodników, a co wywalczyli … 

Do Polanicy-Zdrój na Mistrzostwa Polski w Nordic Walking udała się trzyosobowa reprezentacja naszego Stowarzyszenia. W jej skład wchodzili:

  • Marcin Spitalniak [20 km]
  • Jadwiga Stagrowska [20 km]
  • Joanna Golec [10 km]

START

Wszyscy zawodnicy na linii startu pojawili się tuż przed godziną 12.00. Najpierw startowali długodystansowcy na 20 km, następnie na 10 km i na deser rywalizujący na 5 km.

Pogoda nie była łaskawa dla zawodników. Było bardzo gorąco, słońce prażyło, ale rywalizację trzeba było rozpocząć.

20 km

Na tym dystansie stanęło do walki 34 uczestników, wśród nich dwójka naszych. Pierwszy metę pokonał Jacek Urbanowicz, druga była Mistrzyni Świata – Elżbieta Wojciechowska.

Trasa była specyficzna, ok. 2,5 km podejście pod górę w zasadzie od samego startu. Dodatkowo dość długi dystans trzeba było pokonać po brukowej kostce. Wiele końcówek kijów nie przeżyło tego i wielu zawodników musiało wymieniać końcówki, a niektórzy nawet całe kije.

Nasi powalczyli na tym dystansie i osiągnęli sukces zdobywając w swoich kategoriach Wicemistrzostwo!

Marcin uzyskał czas 2:50:19, a Jadwiga 3:16:52. Na mecie byli zmęczeni, ale szczęśliwi z ukończenia morderczego dystansu.

10 km

Na średnim dystansie wystartowało 59 uczestników, wśród nich Joanna Golec – jedna z naszych instruktorek. W klasyfikacji OPEN Kobiet była 10, w swojej kategorii 5, ale rywalizacja była zacięta. Na tym dystansie najlepszy okazał się Grzegorz Dors, a wśród kobiet prym wiodła Beata Boczar.


Gratulujemy wszystkim medalistom i zawodnikom ukończenia zawodów. Do zobaczenia na kolejnej imprezie, tym razem zapraszamy do Złotoryi na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking [www.mmpnw.pl].


ZDJĘCIA: Alicja Niemiec [Chodzezkijami.pl]