W czasie wakacji lubimy włączyć się w akcje społeczne, taką okazję na pewno dają nam organizowane przez Dolnośląską Federację Sportu – Igrzyska Polonijne. Przed wolontariatem na EURO 2012 może to być okazja do przeżycia czegoś nowego i poznania, czy tak naprawdę jest WOLONTARIAT?

Termin imprezy:

  • 31.07 do 03.08.2011 – siatkarski turniej halowy
  • 04.08 do 05.08.2011 – siatkarski turniej plażowy

XV Światowe Igrzyska Polonijne – Dolny Śląsk 2011 [strona www]

To dla Polaków mieszkających poza granicami kraju najważniejsza impreza sportowa. Uczestniczą w nich polscy zawodnicy mieszkający w innych krajach, reprezentując państwa, w których się osiedlili. Rywalizacja odbywa się w wielu dyscyplinach sportowych.

Od 1997 roku letnie Igrzyska przeprowadzane są regularnie co dwa lata. Dodatkowo rozgrywane są Zimowe Igrzyska Polonijne – odbyło sie 8 edycji.

Obok współzawodnictwa sportowego impreza ma na celu integrację środowisk polonijnych oraz umacnianie więzi z krajem ojczystym. Igrzyskom od lat towarzyszy niepowtarzalna atmosfera i bogaty program kulturalny.


Wolontariat przy siatkarskiej części Igrzysk:

Zawody odbywać się będą w hali na Akademii Rolniczej w dniach 31.07-3.08. Turniej siatkówki plażowej w dniach 4-5.08 na terenach AWF.

Potrzeba po 10 osób na każdą imprezę. Mogą być to te same osoby.

Więcej szczegółów będzie wiadomych po zakończeniu okresu zgłoszeń /ok. 15.07/.

Podstawowe wymagania to język angielski, ale mile widziane osoby znające niemiecki czy rosyyjski.

INFORMACJE i ZGŁOSZENIA:

Stanisław Łopaciński – Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej

e-mail: stanislaw.lopacinski@wp.pl

tel.: +48 602 239 982