Zapraszamy do współpracy osoby, które chcą w ramach wolontariatu pomóc przy organizacji i obsłudze Europejskiego Kongresu Kultury, który odbędzie się w dniach 8-11 listopada we Wrocławiu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Jak zostać wolontariuszem EKK?

Należy uważnie wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie https://wolontariat.culturecongress.eu/page/art/6 Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 30 lipca 2011 roku. Wypełnienie i wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do Wolontariatu na rzecz Europejskiego Kongresu Kultury. Informacja o wynikach rekrutacji zostanie wysłana do każdego drogą e-mailową do dnia 5 sierpnia 2011roku.

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego powinieneś zapoznać się z Regulaminem Wolontariatu Europejskiego Kongresu Kultury. Twoje zgłoszenie będzie ważne tylko wtedy, gdy zaakceptujesz nasz regulamin. Zwróć również uwagę, czy wszystkie dane, które wpisałeś do formularza są prawidłowe i zgodne z prawdą. Bardzo ważne jest poprawne wpisanie swojego aktualnego adresu e-mailowego. To na niego wyślemy powiadomienie o tym, czy zapraszamy Cię do współpracy.

Na czym polega praca wolontariusza EKK?

Praca Wolontariusza jest dobrowolną pracą na rzecz Europejskiego Kongresu Kultury odbywającego się w dniach 8-11 września 2011 roku. Europejski Kongres Kultury to 4 dni kultury non stop. Weźmie w nim udział ponad 300 artystów i intelektualistów z całego świata. W tym czasie odbędzie się we Wrocławiu cały szereg wydarzeń – debaty, spotkania, wystawy, spektakle, pokazy filmów, koncerty i wiele więcej. Praca przy Europejskim Kongresie Kultury będzie więc niezapomnianym przeżyciem, ale także wielkim wyzwaniem.

Wolontariusze EKK będą mieli możliwość sprawdzić się w różnych zadaniach pracując m.in. w biurze organizacyjnym EKK, w pawilonie akredytacyjnym, w punktach informacyjnych w hotelach, na lotnisku lub dworcu PKP, w biurze obsługi uczestników, w biurze prasowym, przy debatach, przy projektach kuratorskich, warsztatach lub cateringu. Każdy, kto otrzyma od Organizatorów pozytywną decyzję o przyjęciu na wolontariat zostanie później przydzielony do odpowiedniej grupy zadaniowej (w formularzu zgłoszeniowym będziesz proszony o zaznaczenie swoich preferencji odnośnie charakteru pracy).

Zakwalifikowani uczestnicy będą zobowiązani do wykonywania powierzonych im zadań z pełnym zaangażowaniem, do przestrzegania harmonogramu pracy, ustalonego przez opiekuna grupy, a także do stawienia się na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się we Wrocławiu przed rozpoczęciem pracy przy EKK.

Wypełniając formularz zgłoszeniowy Wolontariusz będzie mógł zaznaczyć, w jakim terminie jest dyspozycyjny. O wszystkich szczegółach poinformujemy drogą mailową oraz na spotkaniu organizacyjnym.

Co zapewniamy wolontariuszom EKK?

Najważniejszą korzyścią jest aktywne współtworzenie Europejskiego Kongresu Kultury oraz doświadczenie, które zdobędziesz podczas pracy. Otrzymasz od nas, imienny identyfikator, ubezpieczenie OC i NW, uprawnienia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej w dniach 7-11 września 2011 roku, dwa posiłki dziennie (z uwzględnieniem diety wegetariańskiej), koszulkę Europejskiego Kongresu Kultury, a także wejściówki na koncerty Penderecki&Greenwood, Penderecki&Aphex Twin oraz koncerty odbywające się w ramach projektu „Scary Monsters and Super Creeps” , o ile nie będziesz wykonywał podczas ich trwania powierzonych Ci zadań. Dodatkowo będziesz miał możliwość wejścia na inne wydarzenia Europejskiego Kongresu Kultury na wolne miejsca, w godzinach wolnych od powierzonej Ci pracy.

Jeżeli jesteś spoza Wrocławia dojazd i zakwaterowanie będziesz musiał pokryć we własnym zakresie.

źródło: www.culturecongress.eu