AQUA GYMSTICK (Aqua Aerobik z elementami Gymstick) – jest to precyzyjnie opracowany i przygotowany program zajęć w wodzie. AQUA GYMSTICK to kompleksowy trening układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i mięśniowego, przeznaczony dla każdego, niezależnie od wieku, płci, sprawności fizycznej i umiejętności pływania. Zajęcia w wodzie są połączeniem aerobiku, elementów pływania oraz ćwiczeń GYMSTICK. Niezwykłymi zaletami wyróżniającymi aqua aerobic od innych znanych formy aqua gymstick są mało doceniane właściwości środowiska wodnego (tj. ciśnienie hydrostatyczne, gęstość wody, siła wyporu), dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie bardzo efektywnego, a przy tym niezwykle bezpiecznego treningu w wodzie.

Dzięki powyższym właściwościom wody, zajęcia aqua gymstick charakteryzują się najniższym poziomem obciążenia stawów kręgosłupa oraz układu kostno-więzadłowego wśród wszystkich innych rodzajów aerobiku. W związku z czym aerobik w wodzie polecany jest również osobom, które ze względów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych formach zajęć ruchowych na lądzie.

Gymstick to niezwykle wszechstronny i skuteczny przybór gimnastyczno-rehabilitacyjny o bardzo szerokim zastosowaniu. Może być wykorzystywany zarówno treningu osób zaawansowanych, w zajęciach rekreacyjnych oraz rehabilitacyjnych realizowanych w środowisku wodnym.

Regularnie stosowane, a zarazem proste ćwiczenia, z zastosowaniem tego przyboru, przynoszą znakomite efekty. Systematyczne wykorzystywanie tego przyboru w wodzie:

  • poprawia siłę mięśni i ich wytrzymałość
  • poprawia bilans mięśniowy i postawę ciała
  • poprawia metabolizm i krążenie krwi
  • zwiększa giętkość i ruchomość w stawach
  • poprawia równowagę i koordynację ruchową

Cykl treningowy trwać będzie 4 zajęcia odbywające się w cyklu miesięcznym. W przypadku Aqua Gymstick można skorzystać z pojedynczych zajęć (w przypadku wolnych miejsc). W przypadku dużego zainteresowania zostaną uruchomione kolejne grupy.


GRUPA 1

terminy zajęć: wtorek

godzina: 19:00

Uwaga: Pierwsze zajęcia odbywają się 6 września 2011 roku. Należy zapisywać się osobno na każdy miesiąc!


miejsce: Wrocławski Park Wodny

Cena obejmująca cykl 4 zajęć:

  • 60 zł – dla członków Stowarzyszenia FAN
  • 70 zł – dla pozostałych osób

Cena pojedynczych zajęć:

  • 20 zł – dla członków Stowarzyszenia FAN
  • 23 zł – dla pozostałych osób

Cena dla posiadaczy karty MULTISPORT – darmowe.


ZAPISY:
Katarzyna Moskal
e-mail: kasia.moskal@fan.org.pl tel.: +48 501 158 301

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl