Na XVII Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 – Wrocław Eurocamp Cup – stawiło się 12 siódemkowych ekip z całej Polski. Słoneczne popołudnie przyciągnęło na wrocławski Stadion Olimpijski licznych kibiców, zagrzewanych do boju przez zespół cheerleaders LIQUID Dance Group oraz fanów wrocławskiego Śląska. Rozgrywki zdominował zespół UTM Kiszyniów, drugie miejsce zajął K.S. Rugby Wrocław, a na trzeciej pozycji uplasował się zespół AZS AWF Katowice.

Wrocławscy rugbyści wspierani dopingiem zebranych na Stadionie Olimpijskim kibiców zajęli pierwsze miejsce w grupie – remisując 14:14 z GRC Łódź i pewnie wygrywając z debiutującym w rozgrywkach PLR7 zespołem Dragons Żmigród 54:0 (21:0). W dalszej fazie turnieju – w meczu półfinałowym zawodników K.S. Rugby Wrocław czekała dobrze znana z tegorocznych turniejów drużyna Rugby Club Zduńska Wola. Po dobrej grze całego zespołu mądrze prowadzonego łączników – Bartosza Herlendera i Rafała Frankla i dwóch przyłożeniach Pawła Zaica finał stał się faktem. Wrocławianie pokonali przeciwników 14:7 (0:7). Zwycięstwo było tym słodsze, gdyż 3 maja to właśnie Zduńska Wola w meczu półfinałowym nie pozwoliła wrocławianom na walkę o złoto.

W finale gospodarzom przyszło się zmierzyć ze znakomicie dysponowaną drużyną UTM Kiszyniów (Mołdawia), po twardej grze obronnej i ogromnym wysiłku włożonym przez ekipę wrocławską, Rugby Wrocław uległo UTM 0:54. Mołdawianie w całym turnieju nie stracili ani jednego punktu, a wszystkie swoje mecze wygrywali przewagą co najmniej 20 punktów.

Dzięki wysokiemu miejscu w turnieju wrocławianie awansowali o kolejnych kilka pozycji i obecnie zajmują 8 miejsce w lidze (obecnie w rozgrywkach bierze udział 60 zespołów).

Więcej informacji na STRONIE!