Szanowni Państwo! Z przyjemnością informujemy, iż zwycięzcą marcowego konkursu na najciekawszą relację z podróży zostało Młodzieżowe Stowarzyszenie NINIWA z Lublińca. Więcej o Stowarzyszeniu, wspólnocie i jej działalności na stronie www.niniwa.com lub www.kokotek.pl.

Pan Krzysztof Zieliński – przedstawiciel Stowarzyszenia przesłał do nas relację z rowerowej wyprawy do Jerozolimy, która odbyła się w dniach 16.08 – 24.09.2010r. Uczestnicy wyprawy wydali z tej okazji książkową relację z podróży. Fragmenty książki można zobaczyć na naszej GALERII.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA oraz relacją, której fragmenty zamieszczamy na naszej stronie oraz profilu na Facebooku.

Ciekawostką jest to, iż Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA w 2011r. planuje kolejną rowerową wyprawę, nad którą patronat obejmie nasze Stowarzyszenie. Tym razem rowerzyści jadą do Maroka. Dwa główne, duchowe przystanki na trasie rajdu to Marsylia (która wraz z rodzinnym Aix en Provence była najważniejszym miastem św. Eugeniusza de Mazenoda) oraz Madryt (Światowe Dni Młodzieży). Po drodze odwiedzą wiele ciekawych miejsc, w tym Malagę, gdzie tydzień przed Światowymi Dniami Młodzieży odbywa się ich odpowiednik. Po wydarzeniach w Madrycie grupa uda się na Gibraltar i do Maroka, a następnie do Fatimy, skąd rowerzyści wrócą samolotem do domu.

Szczegóły dotyczące nowej planowanej wyprawy są dostępne na stronie: www.tourdemazenod.pl

Zachęcamy do obejrzenia relacji, a także do przesyłania swoich własnych, niekoniecznie  z tak dalekich krajów. Dolny Śląsk również jest piękny!