2 kwietnia ruszamy z rowerowym TOUR-em tym razem udamy się na wschód od Wrocławia do miejscowości – Szczodre. Będzie to pierwszy wyjazd wiosennej edycji wycieczek rowerowych. Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy do skorzystania z wycieczki. Uwaga! Zapisy zamknięte!

Termin wycieczki:

2 kwietnia 2011, start godzina 9:15, miejsce: kawiarnia Starbucks – Rondo Regana (w pobliżu Placu Grunwaldzkiego). Powrót przewidziany jest w godzinach popołudniowych.

 

Z Wrocławia wyruszymy ścieżką rowerową, która poprowadzi nas przez Park Szczytnicki do Stadionu Olimpijskiego, by potem wjechać przez Swojszyce, Wilczyce, Kiełczów. Następnie do Starego Mikowa z którego dalej udamy się w kierunku Długołęki. W Długołęce przetniemy drogę E67 w kierunku miejscowości Szczodre. Tam chwila odpoczynku i relaksu.

W okolicy zobaczymy między innymi Pałac w Domaszczynie, nazywany też zameczkiem, pełnił przed laty funkcję  pałacyku myśliwskiego dla polujących ze Szczodrego. Z otaczającej go fosy pozostał już tylko jeden staw, ale jaki piękny. Budynek powstał w drugiej połowie XIX wieku, na miejscu zniszczonej w 1852 roku siedziby właścicieli wsi (nazywano ją Tivoli). Neogotycki budynek w stylu angielskim wzniesiono według projektu Wolfa (nadwornego architekta księcia Wilhelma, który kierował przebudową pałacu i Wilczej Karczmy w Szczodrem).

Po zregenerowaniu sił udamy się w drogą powrotną. Będziemy mieli do wyboru dwie trasy i grupa na miejscu zdecyduje, którą trasę wybrać. Jedna z nich będzie pokrywała się z tą którą przyjechaliśmy do celu naszej wyprawy. Druga atrakcyjniejsza bo po nowych trasach biegła będzie trasą w kierunku rzeki Dobra. Następnie przez Pruszowice do Międzynarodowe Szlaku Rowerowego – R9. Nim udamy się w kierunku Pawłowic gdzie będzie, krótki przystanek na wizytę w Pałacu we wrocławskich Pawłowicach. Należący do Uniwersytety Przyrodniczego obiekt jest usytuowany w parku.

W dalszej kolejności powrót do miejsca rozpoczęcia wycieczki ulicami Wrocławia.


PARAMETRY TRASY


DYSTANS: ok. 20 km w jedną stronę

TRUDNOŚĆ: trasa przebiega po drogach lokalnych bez dużego obciążenia ruchem samochodowym. Trasa bez wielkich wymagań.


Niewątpliwie największym atutem całej wyprawy będzie doborowe towarzystwo, możliwość zaczerpnięcia w płuca sporej dawki czystszego powietrza, nie mniej jednak tym, co powinno Was też zauroczyć to wspaniałe widoki oraz bardzo ciekawe zabytki regionalne. Do najciekawszych miejsc na naszej trasie podróży zaliczyć można:

  • Pałac w Domaszczynie
  • Kościół Świętego Michała Archanioła w Długołęce
  • Budynek dworca kolejowego w Długołęce
  • Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Domaszczynie
  • Pałac w Pawłowicach [Wrocław]

Mając duże doświadczenie nabyte w trakcie organizacji poprzednich wycieczek śmiało możemy stwierdzić, że czas, który jest zaplanowany na wycieczkę minie Wam bardzo szybko. Bo tak właśnie mija czas w doborowym towarzystwie, podczas świetnej zabawy.

Uwaga! Wycieczka jest darmowa!

Uwaga! Limit osób – 15! Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca!

 ZAPISY:

  • e-mail: rowery@fan.org.pl
  • biuro Stowarzyszenia [ul. Chorwacka 41 – UWAGA ZMIANA ADRESU]