Wszystkich miłośników Nordic Walking zapraszamy na kolejne emocje. Już 12 czerwca we Wrocławiu odbędą się Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking, czyli Oficjalna Rozgrzewka przed Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking – Złotoryja 2011. Serdecznie zapraszamy!

Oficjalna strona zawodów:

Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking – www.mwnw.pl

Oficjalne strony organizatorów:

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking – www.psnw.pl

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN Wrocław – www.fan.org.pl

Organizator:

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN Wrocław

Patronat Honorowy:

Prezydent Miasta Wrocławia RAFAŁ DUTKIEWICZ

Dolnośląska Regionalna Rada Olimpijska we Wrocławiu

Termin, miejsce:

12.06.2011 (niedziela), Wrocław – miasto spotkań

Hasło przewodnie:

Wrocław – miasto spotkań

 

Prezydent Miasta Wrocławia i Wygasły Wulkan w Złotoryi

Organizatorzy imprezy pn. Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking – Złotoryja 2011 oraz Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN postanowili połączyć siły! Ich wspólne dzieło to impreza sportowo – rekreacyjna pn. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking czyli Oficjalna Rozgrzewka przed Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Impreza odbędzie się w ramach obchodów święta Wrocławia w dniu 12.06.2011, we Wrocławiu. Szczegółowe informacje zostaną podane w marcu 2011, na oficjalnej stronie internetowej (www.mwnw.pl) – wtedy też ruszą zapisy.

Jesteśmy na etapie tworzenia oficjalnej strony internetowej zawodów, gdzie podamy wszelkie szczegółowe informacje na temat imprezy, m.in. szczegółowy regulamin. Poprzez stronę także będzie można się zapisać na zawody – mówi Marcin Spitalniak, prezes Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN z Wrocławia, jeden z organizatorów.

Przygotowaliśmy 2 dystanse, jeden – rekreacyjny, dla wszystkich oraz drugi – profesjonalny, typowo zawodniczy. To daje nam pewność, że wystartować będzie mógł każdy, bez względu na to, czy jest sportowcem wyczynowym, czy uprawia nordic walking rekreacyjnie – dodaje Paulina Ruta Kaczmarska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, organizator imprezy pn. Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking – Złotoryja 2011 pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Organizatorzy przygotowują się na  udział 300 osób – uczestników. Już wiadomo, że firmą, która profesjonalnie zmierzy czas zawodnikom będzie firma DomTel – która jako jedyna w Polsce posiada unikalny, niezawodny system czipów ChronoTrack.

Profesjonalny pomiar czasu jest jednym z ważniejszych aspektów prowadzących do zadowolenia zawodników, a co za tym idzie do sukcesu organizacyjnego. Nieraz byłam świadkiem, jak na zawodach nie zweryfikowano zawodnika (jego czip nie zadziałał). Takie sytuacje są niedopuszczalne, dlatego zdecydowaliśmy się na jeden z najlepszych i najbardziej niezawodnych systemów pomiaru czasu – mówi Paulina.

Oficjalna rozgrzewka przed Mistrzostwami Polski w Złotoryi, które odbędą się 03-04.09.2011, to także okazja do zaproszenia jeszcze większej ilości uczestników i oczywiście promocja złotoryjskiej imprezy. To także ogromna promocja Wrocławia – miasta uniwersalnego i ponadczasowego.

Wrocław to miasto spotkań wielu ludzi, a poprzez organizację mistrzostw pokażemy, że to także idealne miejsce do chodzenia z kijami! – podsumowuje Marcin i zachęca do udziału wszystkich, bez względu na wiek czy umiejętności!

INFORMACJE :

Marcin Spitalniak

e-mail: zawody@nordicwalking.fan.org.pl

tel.: +48 501 158 201