19 marca zapraszamy na inaugurujący sezon 2011 wyjazd, tym razem w Kocie Góry. Udamy się dwoma trasami z Obornik Śląskich do Trzebnicy. W przypadku nie zebrania się odpowiedniej ilości osób zostanie przeprowadzona tylko jedna z tras. Zachęcamy do zapoznania się z propozycją wycieczki.

Wyjazd jest planowany na godz. 8.20 (zbiórka przy wejściu na Dworzec Tymczasowy PKP). Powrót przewidziany jest w godzinach późno popołudniowych.

Wzgórza Trzebnickie inaczej zwane Kocimi Górami to w większości pas spiętrzonych wzniesień morenowych (polodowcowych) zlodowacenia środkowopolskiego ciągnący się około 60 km, obejmujący obszar w przybliżeniu rozciągający się na linii Wińsko – Strupina – Osolin – Osola – Oborniki Śląskie – Trzebnica – Skarszyn – Dobroszyce – Twardogóra. Główny wał Wzgórz Trzebnickich o wysokości 200-250 m n.p.m. zaznacza się wyraźnie w krajobrazie regionu i jest otoczony obszarami nizinnymi – od południa pradoliną Odry i od północy pradoliną Baryczy.

Najwyższe szczyty to Ciemna Góra (258,3 m n.p.m.) i niewiele od niej niższa Farna Góra (257 m n.p.m.). Głównym miastem jest Trzebnica, gdzie na stokach Winnej Góry znaleziono najstarsze ślady bytności człowieka (homo erectus) na ziemiach polskich, datowane na ok. 500 tys. lat temu. Na krajobraz składają się lasy, pola uprawne oraz sady (na stokach w okolicach Trzebnicy). W średniowieczu Wzgórza Trzebnickie były znane z uprawy winorośli.

Do wyboru miłośnikom Nordic Walking przygotowaliśmy dwie trasy, jedna aktywniejsza dla osób startujących w zawodach oraz lubiących długie dystanse, druga natomiast skierowana do tych entuzjastów nordic walking, dla których pokonanie ponad 20 km sprawia trudność.

 • TRASA REKREACYJNA – będzie to trasa nieco, krótsza mająca długość 17,8 km [rozważamy jej skrócenie o ok. 3 km], przeznaczona jest dla miłośników Nordic Walking, którzy chcą rekreacyjnie przejść z kijkami ciekawą trasę, przewidywane tempo grupy to ok. 4 km na godzinę.
 • TRASA TRENINGOWA – będzie to dystans ok. 25 km, sam żółty szlak ma 22 km. W czasie pokonywania trasy będą przeprowadzane dodatkowe ćwiczenia wzmacniające kondycję i motorykę osób przygotowujących się do startów w zawodach.

Trasy zostały bardzo dobrze opisane przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, na ich stronie można przeczytać opis planowanych tras.

.: TRASA REKREACYJNA – szlak główny Gór Kocich .: TRASA TRENINGOWA – południowy szlak Kocich Gór

DŁUGOŚĆ: 17,8 km

OPIS SZLAKU: www.kociegory.com – ZOBACZ

DŁUGOŚĆ: 22 km

OPIS SZLAKU: www.kociegory.com – ZOBACZ

TRASA:

szlak niebieski – Oborniki Śląskie – Gnieździec – Trzebnica

Trasa przeznaczona dla osób wolniej chodzących

TRASA:

szlak żółty – Oborniki Śląskie – Wilczyn – Trzebnica

Trasa dla zawodników, dodatkowe ćwiczenia wzmacniająco-kondycyjne

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

miejsce zbiórki – Wejście na perony od strony Dworca Tymczasowego – ul. Sucha

orientacyjny plan wyjazdu:

 • 08.10 – zbiórka
 • 08.40 – odjazd pociągu z Wrocławia
 • 09.14 – przyjazd pociągu do Oborniki Śląskich
 • 09.30 – rozgrzewka, podział na grupy
 • 09.45 – wymarsz na trasę zgodnie z planem
 • 17.15 – rozciąganie w okolicy Dworca PKP – Trzebnica
 • 17.58 – odjazd z Trzebnicy
 • 18.50 – przyjazd do Wrocławia

PLAN WYJAZDU MOŻE ULEC NIECO ZMIANIE!

CENA*:

 • 36,00 zł – członkowie FAN-a
 • 38,00 zł – karta rabatowa BENEFIT
 • 45,00 zł – pozostałe osoby
 • 25,00 zł – cena bez dojazdu pociągiem z Wrocławia

* w przypadku wpłaty na 10 dni przed wyjazdem przysługuje 10% zniżki od podanej kwoty. TERMIN WPŁATY NA NASZE KONTO: 9 marca 2011 r.

W CENIE: przejazd w obie strony, opieka instruktora/opiekuna, woda, batonik

ZAPISY:

Agata Brylewska

 • e-mail: agata.brylewska@fan.org.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 • tel.: +48 509 234 755

UWAGA! Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zapisów są dostępne w REGULAMINIE.

Wpłaty należy wpłacać na konto naszego Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027 z dopiskiem: „NW FAN Tour – Kocie Góry” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl