5 marca dla miłośników Biegówek, w związku z organizowanym Biegiem Piastów przygotowujemy wyjazd do Zieleńca skąd udamy się widokową trasą grzbietem Gór Orlickich do miejscowości Orlickie Zahory.

Planowana na 5 marca trasa z Zieleńca grzbietem Gór Orlickich liczy ok. 25 km.  Przebiega ona pasmem górskim, a na górę udajemy się wyciągiem z Zieleńca. Najprawdopodobniej po stronie czeskiej zjemy obiad.

Z uwagi na trudności logistyczne wyjazd zaplanowany jest tylko dla osób posiadających kompletny swój własny sprzęt. Trasa jest zróżnicowana, jednak osoby, które jeżdżą na nartach dadzą sobie radę. Jest kilka podejść i zjazdów, nie są one jednak trudne. Z doświadczenia wiemy, iż osoby które jeżdżą z nami w grupie średnio-zaawansowanej lub zaawansowanej na pewno sobie poradzą z trasą grzbietem Gór Orlickich.

Dla osób bez własnego sprzętu tym razem nie mamy alternatywy. Wszystko na to wskazuje, że odbędzie się jeszcze jeden wyjazd na na narty biegowe do Jakuszyc. Będzie to najprawdopodobniej 20 marca [niedziela].

W przypadku wyjazdu do Zieleńca zgłoszenia przyjmujemy do wtorku wieczór, ponieważ według wstępnego rozeznania jest duże prawdopodobieństwo nie zebrania się grupy. Warunkiem jest minimum 15 osób.

5 marca 2011 roku


Grupa osób z własnym sprzętem – ZIELENIEC


Osoby z własnymi nartami jadą do Zieleńca, tam przechodzimy na szlak grzbietem gór Orlickich. Następnie udajemy się w kierunku Mostowic, ok. 25 km – w zależności którym zjazdem będziemy kierować się do polskiej granicy. W Mostowicach zjemy obiad.

W wyjeździe do Zieleńca mogą wziąć udział tylko osoby z własnym sprzętem. Godzina wyjazdy taka sama jak do Jakuszyc tj. 6.30 z Dworca Świebodzkiego.

Cena zawiera: przejazd w obie strony, obiad, ubezpieczenie Holiday – Ergo HESTIA, wodę, baton

CENY:

  • 80 zł – członkowie FAN Tour Team
  • 95 zł – członkowie pozostałych sekcji FAN-a
  • 100 zł – dla osób z poza Stowarzyszenia
  • 85 zł – posiadacze karty rabatowej BENEFIT

Zapisami zajmuje się Agata Brylewska – tel.: +48 509 234 755, e-mail: agata.brylewska@fan.org.pl