BENEVITA MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI W NORDIC WALKING – ZŁOTORYJA 2011 pod Patronatem Honorowym Ministra Sportu i Turystyki to impreza sportowo – rekreacyjna, w której wystartować może każdy. Zapraszamy wszystkich do udziału na 3 dystansach: 4 km, 8 km i 16 km w 6 kategoriach wiekowych. 

– Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież – w wieku do 18 roku życia – dystans 4 km, których w poprzedniej edycji imprezy trochę zabrakło – mówi Paulina Ruta – Kaczmarska, dyrektor zawodów.

– Otworzyliśmy także kategorię Drużyna – Rodzina, gdzie startuje dwoje rodziców i dziecko (do 18 roku życia) – dystans 4 km – dodaje.

Trasa przebiega po Wygasłym Wulkanie WILKOŁAKU oraz w okolicy Rezerwatu Przyrody Wilcza Góra – jest to ewenement na skalę Europy, jeżeli chodzi o występowanie złóż róży bazaltowej i jej specyficzne ułożenie, a także występowanie wielu ciekawych gatunków roślin. Z Wygasłego Wulkanu WILKOŁAK rozpościera się wspaniały widok na inne wygasłe wulkany w okolicy Złotoryi (m.in. Ostrzyca, Grodziec). Szczegółowo z trasą można zapoznać się wchodząc na stronę www.mmpnw.pl (zakładka TRASA) – zamieszczono tam kilka filmów z trasy.

Impreza to nie tylko sport i rywalizacja. W pierwszy dzień (tj. 03.09.2011) odbędzie się Ogólnopolskie Forum Nordic Walking z udziałem Gości Honorowych i prelegentów, którzy przedstawią Państwu ciekawe wykłady i prezentacje na temat aktywności ruchowej oraz rekreacyjny marsz ze zwiedzaniem zabytków Złotoryi.

– Dla naszych uczestników i kibiców przygotowaliśmy wspaniałą niespodziankę – w imprezie weźmie udział Robert Korzeniowski – doświadczony sportowiec i mistrz olimpijski w chodzie sportowym.

Dla Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych przygotowaliśmy ciekawe nagrody, a dla najszybszych z dystansu 16 km – 4 dniowy wyjazd na Mistrzostwa Świata w Nordic Walking do Austrii (we wrześniu 2011 roku), który ufunduje firma AutaRuta.pl – Urzędowe Złomowanie Pojazdów – Główny Sponsor Polskiej Reprezentacji w Nordic Walking. Dodatkowo najlepszy Dolnoślązak i Najlepsza Dolnoślązaczka pojedzie na 4 dni do Europarlamentu – tę wyjątkową nagrodę ufundowała europosłanka Lidia Geringer De Oedenberg.

Ponadto pierwsze 300 osób, które się zapiszą najszybciej (i uiszczą opłatę startową) mamy złoto!

ZŁOTY SPONSOR IMPREZY: ZAKŁADY PRZEMYSŁU TŁUSZCZOWEGO PRODUCENT BENEVITY

Miejsce: ZŁOTORYJA – STOLICA POLSKIEGO ZŁOTA W KRAINIE WYGASŁYCH WULKANÓW

Termin: 03 -04.09.2011

Organizator: POLSKIE STOWARZYSZENIE NORDIC WALKING

Oficjalna strona: www.mmpnw.pl

Patronat Honorowy: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Patronat Sportowy: Robert Korzeniowski

Storna z zapisami: link

Więcej informacji: www.mmpnw.pl

Kontakt:

Paulina Ruta Kaczmarska

nordwal@gmail.com

tel. 668 005 085