5 lutego dla miłośników Biegówek, przygotowujemy wyjazd do Zieleńca skąd udamy się widokową trasą grzbietem Gór Orlickich do miejscowości Orlickie Zahory. Rozważamy możliwość puszczenia drugiego autokaru do Jakuszyc informacja w ciągu 2-3 dni.

Planowana na 5 lutego trasa z Zieleńca grzbietem Gór Orlickich liczy ok. 20 km.  Przebiega ona pasmem górskim, a na górę udajemy się wyciągiem z Zieleńca. Najprawdopodobniej po stronie czeskiej zjemy obiad. Po nim w zależności od czasu jakim będziemy dysponować poszusujemy po trasach w kierunku Spalonej lub udamy się do autokaru, który będzie czekał na nas w Mostowicach.

Z uwagi na trudności logistyczne wyjazd zaplanowany jest tylko dla osób posiadających kompletny swój własny sprzęt. Nie jest do końca nam znam poziom trudności trasy, jednak z doświadczenia wiemy, iż osoby które jeżdżą z nami w grupie średnio-zaawansowanej lub zaawansowanej na pewno sobie poradzą z trasą grzbietem Gór Orlickich.

Dla osób bez własnego sprzętu będzie organizowany wyjazd do Jakuszyc pod warunkiem zebrania się odpowiedniej ilości osób. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia.

5 luty 2011 roku


Grupa osób z własnym sprzętem – ZIELENIEC


Osoby z własnymi nartami jadą do Zieleńca tam wyciągiem wjeżdżamy na górę i przechodzimy w kierunku szlaku grzbietem gór Orlickich. Następnie udajemy się w kierunku Mostowic, ok. 15-20 km – w zależności którym zjazdem będziemy kierować się do polskiej granicy. W Mostowicach zjemy obiad i w zależności od dostępnego czasu udamy się jeszcze na trasy po polskiej stronie w kierunku SPALONEJ.

W wyjeździe do Zieleńca mogą wziąć udział tylko osoby z własnym sprzętem. Godzina wyjazdy taka sama jak do Jakuszyc tj. 6.30 z Dworca Świebodzkiego.

Cena zawiera: przejazd w obie strony, wjazd wyciągiem, obiad, ubezpieczenie Holiday – Ergo HESTIA, wodę, baton

CENY:

 • 80 zł – członkowie FAN Tour Team
 • 95 zł – członkowie pozostałych sekcji FAN-a
 • 100 zł – dla osób z poza Stowarzyszenia
 • 85 zł – posiadacze karty rabatowej BENEFIT

Grupa osób z bez własnego sprzętu – JAKUSZYCE


Dla tych, którzy jeszcze nie mają własnego sprzętu a chciałyby pojeździć na nartach będzie organizowany wyjazd do Jakuszyc.

Planowane grupy*:

 • 1. początkujący
 • 2. średnio-początkujący
 • 3. średnio-zaawansowani

* – ilość grup może ulec zmianie w zależności od zainteresowania uczestników i wyboru poszczególnych opcji z proponowanych tras. O przydziale do grupy decyduje organizator.W kierunku do schroniska ORLE:

 • 1. grupa początkująca – ma swój własny program z instruktorem narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej (punkt 1b), a do schroniska udaje się najkrótszą trasą PKO BP (od punktu 1 do 3) i Marszałkowską (od punktu 3 do 7) – ok. 5 km do schroniska ORLE.
 • 2. grupa średnio-początkująca – z instruktorem udaje się trasą PKO BP (od punktu 1 do 3) oraz Inhalacyjną A (od punktu 3 do 10) i Inhalacyjną C (od punktu 10 do 9) następnie przez mostek – ok. 5,5 km do schroniska ORLE. Trasy inhalacyjne A i C są przystępne dla osób zaczynających przygodę z Biegówkami.
 • 3. grupa średnio-zaawansowana – uda się Dolnym Duktem Końskiej Jamy – trasa Radiowej Jedynki (od punktu 1b do 22) – spokojna łagodna trasa lekko pod górkę, następnie Kopalni Turów (od punktu 22 do 23a) – krótki łagodny zjazd w sam raz do nauki, dalej do punktu 24 tam skręcamy w kierunku punktu 13 – wykonujemy pętle wokół Krogulca – tam kolejna okazja do nauki zjazdu i przełamania lodów. Ostatnim etapem będzie zjazd do schroniska ORLE w zależności  od warunków albo trasą Elektrowni Turów (od punktu 24 do 8) lub trasą KGHM-u (od 12 przez punkty 11, 10a, 9 aż do 8) – kończymy w schronisku ORLE – dystans ok. 14 km.

W kierunku do Polany Jakuszyckiej składy poszczególnych grup mogą się zmienić zmianę grupy należy zgłosić opiekunowi danej grupy informacje, która grupa o której godzinie startuje ze schroniska podawane będą w czasie obiadu:

 • 1. grupa początkująca – samodzielnie kieruje się tą samą trasą, którą przyszła Marszałkowska (od punktu 7 do 3) oraz PKO BP (od punktu 3 do 1). Tą trasą wracają osoby, które nie czują się swobodnie na nartach, dla których pierwsze kroki w kierunku schroniska były trudne i nie dadzą sobie rady z nieco dłuższym dystansem wzbogaconym o lekkie podjazdy i zjazdy.
 • 2. grupa średnio-początkująca – wraz z instruktorem udaje się trasami Inhalacyjnymi C (od punktu 9 do 10) i Inhalacyjną A (od punktu 10 do 3) – na trasie lekkie podjazdy i zjazdy, instruktor pokaże nam w jaki sposób wchodzić pod lekkie wzniesienia i z nich zjeżdżać. Po dojściu do punktu 10 trasą PKO BP  (od punktu 3 do 1) wracamy na Polanę – dystans ok. 5,5 km.
 • 3. grupa średnio-zaawansowana – wraca z opiekunem, który ewentualnych osobom z grupy początkującej będzie pokazywał zasady np. wchodzenia pod wzniesienie itp.). Grupa udaje się od punktu 8 przez punkty 9, 10a, 11 do punktu 15. Trasa KGHM, którą będzie pierwsza część przebiegać jest ciągłym wdrapywaniem się pod górę, udać się nią może każdy kto czuje się na siłach i ma w miarę dobrą kondycję. Z punktu 15 grupa uda się przez Cichą Równię (trasa od punktu 15 przez 16, 14 do 19) w kierunku następnie zjazd Górnym Duktem (z punktu 19 do 1b) ew. Dolnym Duktem (z punktu 22 do 1b) w przypadku odbywania się zawodów do Polany.

W przypadku wątpliwości co do wyboru grupy prosimy o kontakt z Marcinem Spitalniakiem – tel.: +48 501 158 201 udzieli on Państwu ewentualnych odpowiedzi. UWAGA! Prosimy nie kierować do niego jednak zapisów.

Zapisami zajmuje się Agata Brylewska – tel.: +48 509 234 755, e-mail: agata.brylewska@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl