W dniu 29 stycznia planowane są 4 grupy. Osoby z grupy średnio-zaawansowanej udadzą się w kierunku Szklarskiej Poręby z pominięciem wizyty w ORLE. Prosimy się o zgłaszanie do grup.

Kolejne dwa terminy wyjazdów do Jakuszyc zaplanowane są na 22 i 29 stycznia, Warunki w najbliższym tygodniu mają się jeszcze bardziej zbliżyć do zimowych temperatura w Jakuszycach ma spaść poniżej zera (do ok. -7 °C), a od wtorku mają być opady śniegu.

Planowane są nowe ciekawe trasy w czasie tych wyjazdów. Poniżej prezentujemy opisy planowanych tras. Plany oczywiście zawsze mogą ulec zmianie z uwagi na np. organizowane w Jakuszycach zawody i zamknięte niektóre odcinki tras. Jednak jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że uda się nam je zrealizować.

UWAGA!!! Ilość miejsc:

29 stycznia 2011 roku


Planowane grupy*:

  • 1. początkujący
  • 2. średnio-początkujący
  • 3. średnio-zaawansowani
  • 4. zaawansowani

* – ilość grup może ulec zmianie w zależności od zainteresowania uczestników i wyboru poszczególnych opcji z proponowanych tras. O przydziale do grupy decyduje organizator


 

 


W kierunku do schroniska ORLE:

  • 1. grupa początkująca – ma swój własny program z instruktorem narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej (punkt 1b), a do schroniska udaje się najkrótszą trasą PKO BP (od punktu 1 do 3) i Marszałkowską (od punktu 3 do 7) – ok. 5 km do schroniska ORLE.
  • 2. grupa średnio-początkująca – z instruktorem udaje się trasą PKO BP (od punktu 1 do 3) oraz Inhalacyjną A (od punktu 3 do 10) i Inhalacyjną C (od punktu 10 do 9) następnie przez mostek – ok. 5,5 km do schroniska ORLE. Trasy inhalacyjne A i C są przystępne dla osób zaczynających przygodę z Biegówkami.
  • 3. grupa średnio-zaawansowana – uda się Dolnym Duktem Końskiej Jamy – trasa Radiowej Jedynki (od punktu 1b do 22) – spokojna łagodna trasa lekko pod górkę, następnie Kopalni Turów (od punktu 22 do 23a) – krótki łagodny zjazd w sam raz do nauki, dalej do punktu 24 tam skręcamy w kierunku punktu 13 – wykonujemy pętle wokół Krogulca – tam kolejna okazja do nauki zjazdu i przełamania lodów. Ostatnim etapem będzie zjazd do schroniska ORLE w zależności  od warunków albo trasą Elektrowni Turów (od punktu 24 do 8) lub trasą KGHM-u (od 12 przez punkty 11, 10a, 9 aż do 8) – kończymy w schronisku ORLE – dystans ok. 14 km.

W kierunku do Polany Jakuszyckiej składy poszczególnych grup mogą się zmienić zmianę grupy należy zgłosić opiekunowi danej grupy informacje, która grupa o której godzinie startuje ze schroniska podawane będą w czasie obiadu:

  • 1. grupa początkująca – samodzielnie kieruje się tą samą trasą, którą przyszła Marszałkowska (od punktu 7 do 3) oraz PKO BP (od punktu 3 do 1). Tą trasą wracają osoby, które nie czują się swobodnie na nartach, dla których pierwsze kroki w kierunku schroniska były trudne i nie dadzą sobie rady z nieco dłuższym dystansem wzbogaconym o lekkie podjazdy i zjazdy.
  • 2. grupa średnio-początkująca i średnio-zaawansowana – wraz z instruktorem, który będzie dodatkowo pokazywał osobom z grupy początkującej zasady np. wchodzenia pod wzniesienie itp.). Grupa udaje się od punktu 8 przez punkty 9, 10a, 11 do punktu 15. Trasa KGHM, którą będzie pierwsza część przebiegać jest ciągłym wdrapywaniem się pod górę, udać się nią może każdy kto czuje się na siłach i ma w miarę dobrą kondycję. Z punktu 15 grupa uda się przez Cichą Równię (trasa od punktu 15 przez 16, 14 do 19) w kierunku następnie zjazd Górnym Duktem (z punktu 19 do 1b) ew. Dolnym Duktem (z punktu 22 do 1b) w przypadku odbywania się zawodów do Polany.

W kierunku Szklarskiej Poręby – trasa zaplanowana dla osób, które jeździły już na nartach minimum kilka razy:

  • 4. grupa zaawansowana – udaje się trasą Radiowej Jedynki (1b do 22), następnie podejście pod 22a i Szklarską Drogą (przez 28a, 28, 27, 26 do 25a), w zależności od warunków i możliwości drogi wzdłuż torów kolejowych – trasa 1 (25a, 25 do 21) lub trasa 2 (25a przez 41-42, 40, 21a do 21). Dalej do punktu 20 i na obiad do restauracji BOMBAJ. Po obiedzie w zależności od czasu Dolnym Duktem lub wzdłuż torów do Polany Jakuszyckiej.

W przypadku wątpliwości co do wyboru grupy prosimy o kontakt z Marcinem Spitalniakiem – tel.: +48 501 158 201 udzieli on Państwu ewentualnych odpowiedzi. UWAGA! Prosimy nie kierować do niego jednak zapisów.

Zapisami zajmuje się Agata Brylewska – tel.: +48 509 234 755, e-mail: agata.brylewska@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl