W dniu 26 lutego planowany jest jeden z ostatnich wyjazdów na biegówki tej zimy. Proponujemy 3 grupy zaawansowania. Osoby z grupy średnio-zaawansowanej udadzą się w kierunku Chatki Górzystów. Pozostałe grupy według wyznaczonych tras. Prosimy się o zgłaszanie do grup.

Kolejne dwa terminy wyjazdów do Jakuszyc zaplanowane są na 12 i 26 luty.

Planowane są nowe ciekawe trasy w czasie tych wyjazdów. Poniżej prezentujemy opisy planowanych tras. Plany oczywiście zawsze mogą ulec zmianie z uwagi na np. organizowane w Jakuszycach zawody i zamknięte niektóre odcinki tras. Jednak jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że uda się nam je zrealizować.

26 luty 2011 roku


Planowane grupy*:

  • 1. początkujący
  • 2. średnio-początkujący
  • 3. średnio-zaawansowani

* – ilość grup może ulec zmianie w zależności od zainteresowania uczestników i wyboru poszczególnych opcji z proponowanych tras. O przydziale do grupy decyduje organizator


 

 


W kierunku do schroniska ORLE:

  • 1. grupa początkująca – ma swój własny program z instruktorem narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej (punkt 1b), a do schroniska udaje się najkrótszą trasą PKO BP (od punktu 1 do 3) i Marszałkowską (od punktu 3 do 7) – ok. 5 km do schroniska ORLE.
  • 2. grupa średnio-początkująca – z opiekunem udaje się trasą PKO BP (od punktu 1 do 3) oraz Inhalacyjną A (od punktu 3 do 10) i Inhalacyjną C (od punktu 10 do 9) następnie przez mostek – ok. 5,5 km do schroniska ORLE. Trasy inhalacyjne A i C są przystępne dla osób zaczynających przygodę z Biegówkami.

W kierunku do Polany Jakuszyckiej składy poszczególnych grup mogą się zmienić zmianę grupy należy zgłosić opiekunowi danej grupy informacje, która grupa o której godzinie startuje ze schroniska podawane będą w czasie obiadu:

  • 1. grupa początkująca – samodzielnie lub z opiekunem kieruje się tą samą trasą, którą przyszła Marszałkowska (od punktu 7 do 3) oraz PKO BP (od punktu 3 do 1). Tą trasą wracają osoby, które nie czują się swobodnie na nartach, dla których pierwsze kroki w kierunku schroniska były trudne i nie dadzą sobie rady z nieco dłuższym dystansem wzbogaconym o lekkie podjazdy i zjazdy.
  • 2. grupa średnio-początkująca – wraz z instruktorem udaje się trasami Inhalacyjnymi C (od punktu 9 do 10) i Inhalacyjną A (od punktu 10 do 3) – na trasie lekkie podjazdy i zjazdy, instruktor pokaże nam w jaki sposób wchodzić pod lekkie wzniesienia i z nich zjeżdżać. Po dojściu do punktu 10 trasą PKO BP  (od punktu 3 do 1) wracamy na Polanę – dystans ok. 5,5 km.

W kierunku Chatki Górzystów – trasa zaplanowana dla osób, które jeździły już na nartach minimum kilka razy:

  • 3. grupa średnio-zaawansowana – początkowo trasą Radiowej Jedynki (od punktu 1b do 22), następnie z 22 niebieskim szlakiem turystycznym do Chatki Górzystów. Tam po przerwie powrót przez schronisko Orle do autokaru w zależności od czasu i kondycji uczestników grupy krótszą lub dłuższą trasą.

W przypadku wątpliwości co do wyboru grupy prosimy o kontakt z Marcinem Spitalniakiem – tel.: +48 501 158 201 udzieli on Państwu ewentualnych odpowiedzi. UWAGA! Prosimy nie kierować do niego jednak zapisów.

Zapisami zajmuje się Agata Brylewska – tel.: +48 509 234 755, e-mail: agata.brylewska@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl