Cykl zimowych wyjazdów na narty biegowe dobiega końca, we Wrocławiu zima skończyła się już dawno. W Jakuszycach w weekend odbył się kolejny Bieg Piastów, a my zapraszamy na zakończenie sezonu zimowego 2010/2011 do Jakuszyc. Szykujemy atrakcje i niespodzianki, pożegnamy śnieg i powitamy wiosnę, która ma przyjść następnego dnia. Wyjazd wyjątkowo zaplanowany na niedzielę – 20 marca 2011 roku.

Ostatni wyjazd planowany jest na dwie grupy, przejeżdżając malowniczymi trasami będziemy poszukiwać oznak wiosny w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

Planowane są dwie ciekawe trasy w czasie tego wyjazdu. Poniżej prezentujemy opisy planowanych tras. Plany oczywiście zawsze mogą ulec zmianie z uwagi na np. organizowane w Jakuszycach zawody i zamknięte niektóre odcinki tras. Jednak jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że uda się nam je zrealizować.

20 marca 2011 roku [niedziela]


Planowane grupy*:

  • 1. średnio-zaawansowani
  • 2. zaawansowani

* – ilość grup może ulec zmianie w zależności od zainteresowania uczestników i wyboru poszczególnych opcji z proponowanych tras. O przydziale do grupy decyduje organizator


 

 


W kierunku do schroniska ORLE:

  • 1. grupa średnio-zaawansowana – rozpoczyna trasą z Polany Jakuszyckiej w kierunku Rozdroża Pod Cichą Równią [22]. Dalej w kierunku trasy Kopalni Turów – tam pierwszy zjazd, a następnie podejście w kierunku punktu 23A. Dalej do punktu 24, w zależności od kondycji grupy możliwość wydłużenia trasy o pętle wokół Krogulca. Po niej zjazd do schroniska dość łatwym zjazdem trasą Elektrowni Turów.
  • 2. grupa zaawansowana – z opiekunem udaje się trasą z Polany Jakuszyckiej w kierunku Polany Maliszewskiego następnie w kierunku punktu 20B – drogą Bez Łaski do punktu 22A. Następnie zjazd do Rozdroża pod Cichą Równią [22]. Dalej do punktu 23A, następnie w kierunku punktów 14, 13A – pętla wokół Krogulca do 13. Dalej w zależności od decyzji grupy zjazd trasą Elektrowni Turów lub KGHM do Orla.

W kierunku do Polany Jakuszyckiej składy poszczególnych grup mogą się zmienić – zmianę grupy należy zgłosić opiekunowi danej grupy. Informacje, która grupa o której godzinie startuje ze schroniska podawane będą w czasie obiadu:

  • 1. grupa średnio-zaawansowana – wraca z opiekunem, który ewentualnym osobom z grupy początkującej będzie pokazywał zasady np. wchodzenia pod wzniesienie itp.). Grupa udaje się od punktu 8 przez punkty 9, 10a, 11 do punktu 15. Trasa KGHM, którą będzie pierwsza część przebiegać jest ciągłym wdrapywaniem się pod górę, udać się nią może każdy kto czuje się na siłach i ma w miarę dobrą kondycję. Z punktu 15 grupa uda się przez Cichą Równię (trasa od punktu 15 przez 16, 14 do 19) w kierunku następnie zjazd Górnym Duktem (z punktu 19 do 1b) ew. Dolnym Duktem (z punktu 22 do 1b) w przypadku odbywania się zawodów do Polany.
  • 2. grupa zaawansowana – uda się trasą KGHM [7-9-10]]następnie trasą Justyny [10-11A], VOLVO [11A-15]], następnie w kierunku  zjazdem z zakrętami do Polany Jakuszyckiej.

W przypadku wątpliwości co do wyboru grupy prosimy o kontakt z Marcinem Spitalniakiem – tel.: +48 501 158 201 udzieli on Państwu ewentualnych odpowiedzi. UWAGA! Prosimy nie kierować do niego jednak zapisów.

Zapisami zajmuje się Agata Brylewska – tel.: +48 509 234 755, e-mail: agata.brylewska@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl