12 lutego dla miłośników Biegówek z FAN-em kolejny wyjazd do stolicy polskiego narciarstwa biegowego – Jakuszyc. Zaplanowane kolejne nowe trasy. Zarówno zapraszamy początkujących jak i zaawansowanych.

Kolejne dwa terminy wyjazdów do Jakuszyc zaplanowane są na 12 i 26 luty.

Planowane są nowe ciekawe trasy w czasie tych wyjazdów. Poniżej prezentujemy opisy planowanych tras. Plany oczywiście zawsze mogą ulec zmianie z uwagi na np. organizowane w Jakuszycach zawody i zamknięte niektóre odcinki tras. Jednak jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że uda się nam je zrealizować.

12 luty 2011 roku


Planowane grupy*:

 • 1. początkujący
 • 2. średnio-początkujący
 • 3. średnio-zaawansowani
 • 4. zaawansowani

* – ilość grup może ulec zmianie w zależności od zainteresowania uczestników i wyboru poszczególnych opcji z proponowanych tras. O przydziale do grupy decyduje organizatorW kierunku do schroniska ORLE:

 • 1. grupa początkująca – ma swój własny program z instruktorem narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej (punkt 1b), a do schroniska udaje się najkrótszą trasą PKO BP (od punktu 1 do 3) i Marszałkowską (od punktu 3 do 7) – ok. 5 km do schroniska ORLE.
 • 2. grupa średnio-początkująca – z opiekunem udaje się trasą PKO BP (od punktu 1 do 3) oraz Inhalacyjną A (od punktu 3 do 10) i Inhalacyjną C (od punktu 10 do 9) następnie przez mostek – ok. 5,5 km do schroniska ORLE. Trasy inhalacyjne A i C są przystępne dla osób zaczynających przygodę z Biegówkami.
 • 3. grupa średnio-zaawansowana – trasa przygotowywana podamy wkrótce
 • 4. grupa zaawansowana – uda się z Polany Jakuszyckiej w kierunku Samolotu (punkt 15), następnie w kierunku technicznej trasy Prezesa (od punktu 15 do 10), następnie w zależności od czasu – trasa 1 (od 10 przez 3, 3b, 3a, 9 do 8) lub trasa 2 (od 10 przez 3a, 9 do 8).

W kierunku do Polany Jakuszyckiej składy poszczególnych grup mogą się zmienić zmianę grupy należy zgłosić opiekunowi danej grupy informacje, która grupa o której godzinie startuje ze schroniska podawane będą w czasie obiadu:

 • 1. grupa początkująca – samodzielnie lub z opiekunem kieruje się tą samą trasą, którą przyszła Marszałkowska (od punktu 7 do 3) oraz PKO BP (od punktu 3 do 1). Tą trasą wracają osoby, które nie czują się swobodnie na nartach, dla których pierwsze kroki w kierunku schroniska były trudne i nie dadzą sobie rady z nieco dłuższym dystansem wzbogaconym o lekkie podjazdy i zjazdy.
 • 2. grupa średnio-początkująca – wraz z instruktorem udaje się trasami Inhalacyjnymi C (od punktu 9 do 10) i Inhalacyjną A (od punktu 10 do 3) – na trasie lekkie podjazdy i zjazdy, instruktor pokaże nam w jaki sposób wchodzić pod lekkie wzniesienia i z nich zjeżdżać. Po dojściu do punktu 10 trasą PKO BP  (od punktu 3 do 1) wracamy na Polanę – dystans ok. 5,5 km.
 • 3. grupa średnio-zaawansowana – wraca z opiekunem, który ewentualnych osobom z grupy początkującej będzie pokazywał zasady np. wchodzenia pod wzniesienie itp.). Grupa udaje się od punktu 8 przez punkty 9, 10a, 11 do punktu 15. Trasa KGHM, którą będzie pierwsza część przebiegać jest ciągłym wdrapywaniem się pod górę, udać się nią może każdy kto czuje się na siłach i ma w miarę dobrą kondycję. Z punktu 15 grupa uda się przez Cichą Równię (trasa od punktu 15 przez 16, 14 do 19) w kierunku następnie zjazd Górnym Duktem (z punktu 19 do 1b) ew. Dolnym Duktem (z punktu 22 do 1b) w przypadku odbywania się zawodów do Polany.
 • 4. grupa zaawansowana – najprawdopodobniej udamy się ponownie do Harrachova tym razem od razu z Orla trasą Sygnałów Dnia wokół Koziego Grzbietu (od punktu 7 przez 6a, 5a, 5 do 4) następnie czeskimi trasami do stacji kolejowej.

W przypadku wątpliwości co do wyboru grupy prosimy o kontakt z Marcinem Spitalniakiem – tel.: +48 501 158 201 udzieli on Państwu ewentualnych odpowiedzi. UWAGA! Prosimy nie kierować do niego jednak zapisów.

Zapisami zajmuje się Agata Brylewska – tel.: +48 509 234 755, e-mail: agata.brylewska@fan.org.pl

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl