Rugby Wrocław i Kosynierzy Wrocław zapraszają na Sportowy weekend na Niskich Łąkach we Wrocławiu. Już w najbliższą sobotę, 6 listopada rozegrany zostanie mecz Polskiej Ligi Lacrosse pomiędzy Kosynierami Wrocław, a Gromem Warszawa. Lacrossowy pojedynek pretendentów do tytułu Mistrza Polski to nie jedyna atrakcja imprezy.

Przerwy uatrakcyjniać będą rugbyści z drużyny AZS Politechnika Wrocławska, którzy rozegrają pokazowy mecz Rugby 7. Będzie to świetna okazja do bliższego zapoznania się z tym chuligańskim sportem dla dżentelmenów, który od 2012 wejdzie do kanonu dyscyplin olimpijskich.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00 na Stadionie „Oławka” przy ul. Niskie Łąki 8 we Wrocławiu.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny!


Drużyna Rugby AZS Politechnika Wrocławska istnieje od 2004 roku. Trzon zespołu stanowią studenci i absolwenci wrocławskich uczelni – głównie Politechniki, AWF oraz Uniwersytetu. Obecnie drużyna występuje w rozgrywkach Under Armour Polskiej Ligi Rugby 7 oraz w turniejach Akademickich Mistrzostw Polski. Liczne sukcesy drużyny sprawiły, że w sezonie 2007/2008 została ona zaproszona do udziału w Ekstralidze Rugby 7 (najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce), jednak z powodu problemów finansowych nie była w stanie kontynuować rozgrywek na tym szczeblu.

Podczas swojej sześcioletniej historii drużyna doczekała się kilku reprezentantów Polski w Rugby 7 oraz występów jednego  z zawodników w zawodowej drużynie ligi kanadyjskiej. Ponadto zawodnicy wrocławskiej drużyny stanowią trzon Reprezentacji Dolnego Śląska w Rugby „15”.

Treningi sekcji są otwarte dla wszystkich, drużyna prowadzi całoroczny nabór zawodników. Więcej informacji na temat naboru oraz treningów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej drużyny – www.rugbywroclaw.com