Już po raz trzeci Fundacja Towarzystwo Demokratyczne Wschód, przy której działa Uniwersytet Otwarty Trzeciego Wieku we współpracy z Biurem Polityki Społecznej m.st. Warszawy zorganizowali imprezę integracyjno-edukacyjną pod nazwą SENIORALIA. Impreza odbyła się 24.10.2010 w Bibliotece Narodowej, w Warszawie.

W Senioraliach udział wzięło ok. 1000 seniorów z Polski – m.in. studentów uniwersytetów III wieku, działaczy z różnych stowarzyszeń i fundacji.

Wśród stowarzyszeń działających na rzecz seniorów znalazło się Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, które ma swoją siedzibę Złotoryi. Podczas Senioraliów odbywały się cykliczne szkolenia z zakresu techniki Nordic Walking, a także parady nordic walking – przemarsze po Polach Mokotowskich w Warszawie – zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Wielu seniorów wykazało zainteresowanie tą nowoczesną formą aktywności ruchowej, jaką jest Nordic Walking.

Seniorzy dopytywali o systematyczne treningi Nordic Walking, a także kursy i szkolenia z zakresu techniki Nordic Walking. Wielu wyraziło chęć uczestnictwa w II Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking, które osbędą się w Złotoryi 03-04.09.2011 – mówi Paulina Ruta Kaczmarska – prezes PSNW

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się nasze konkursy podczas imprezy, gdzie nagrodą były m.in. filmy instruktażowe z zakresu techniki Nordic Walking – dodaje Ewelina Zawadzka z PSNW

Na Senioraliach były obecne także media: telewizja, prasa. Powstało wiele artykułów i programów na temat tej integracyjnej imprezy

W poniedziałkowym dodatku do Super Expresu (Super–Senior) został zamieszczony dość duży artykuł na temat Nordic Walking, pojawi się także recenzja z marszów i szkoleń na Senioraliach – cieszy się Paulina Ruta–Kaczmarska.

Ponadto otrzymaliśmy bardzo ciekawe propozycje od kilku dużych, ogólnopolskich firm, działających na rzecz seniorów, a których realizacja ściśle dotyczy organizacji II Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking 2011 – dodaje Ewelina Zawadzka.