Już 18 września wszystkich miłośników jednośladów zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej wyprawie rowerowej na terenie aglomeracji wrocławskiej. Rajd jest propozycją dla tych wszystkich, którzy lubią ambitne wyzwania i nie straszny im jest przejazd na dystansie ok. 75 km. Trasa wiedzie poprzez malownicze miejscowości a atrakcyjne krajobrazy stanowić będą niewątpliwą uciechę dla oka, a zarazem duszy.

Termin wycieczki:

18 września 2010, start godzina 9:00, miejsce: Starbucks – Rondo Regana (w pobliżu Placu Grunwaldzkiego. Powrót przewidziany jest w godzinach popołudniowych

 

Z Wrocławia wyruszymy ścieżką rowerową, która poprowadzi nas przez Park Szczytnicki do Stadionu Olimpijskiego, by potem wjechać na wały i nimi dotrzeć do lasu Strachocińskiego. Trasa ta będzie niezwykle urokliwa, z racji tego, że przemieszczać się będziemy wzdłuż koryta Odry. Następnie wyjedziemy na Łany, k. Kamieńca Wrocławskiego. Stamtąd kierować się będziemy na Gajków, mijając jezioro Bajkał oraz tereny leśne. Kolejne punkty wycieczki to Jeszkowice, Wojnowice i Miłoszyce, do których dotrzemy malowniczymi drogami gruntowymi, momentami biegnącymi lasem. Z Miłoszyc dotrzemy przez Jelcz Laskowice do Oławy (która stanowi punkt docelowy rajdu). Tam spotkamy zrobimy sobie przerwę i będziemy mieli poczęstunek [w zależności od możliwości będzie to grill lub kanapki], dodatkowo oczywiście zapewnimy wodę i owoc.

Po zregenerowaniu sił udamy się w drogą powrotną. Będziemy mieli do wyboru dwie trasy i grupa na miejscu zdecyduje, którą trasę wybrać.


OPCJA 1


Pierwszą miejscowością, na jaką trafimy na drodze powrotnej będą Siedlce. Nie zbaczając z kursu juz po 5-ciu kilometrach okaże się naszym oczom piękna, malownicza miejscowość Kotowice, gdzie rozpocznie się jazda przez las. Kilka kilometrów w cieniu drzew i będziemy przemierzać w okolicach Siechnic. Pokonując trasę powoli będziemy się kierować z powrotem do Wrocławia,  przejeżdżając przez Trestno, by wjechać od południowej strony Biskupina.


OPCJA 2


Pierwszą miejscowością, na jaką trafimy na drodze powrotnej będą Zabardowice. Pokonując kawałek nieutwardzonej drogi trafimy do malutkiej miejscowości Sobocisko i do Jarosławic. Miejscowości te są od siebie oddalone po około 3,5km, co z naszą kondycją będzie tylko leciutką rozgrzewką. Nie dalej jak 6 km później dojedziemy przez Sulęcin do Sulimowa. Następnie Św. Katarzyna i właściwie będziemy już wjeżdżać na przedmieścia Wrocławia. Przez Bieńkowice wjedziemy na Brochów, co będzie właściwie finałem naszej wycieczki.


Niewątpliwie największym atutem całej wyprawy będzie doborowe towarzystwo, poczęstunek oraz możliwość zaczerpnięcia w płuca sporej dawki czystszego powietrza, nie mniej jednak tym, co powinno Was też zauroczyć to wspaniałe widoki oraz bardzo ciekawe zabytki regionalne. Do najciekawszych miejsc na naszej trasie podróży zaliczyć można:

 • Gajków: średniowieczne grodzisko w lesie (pozostałości do odnalezienia),  barokowy kościół Św. Małgorzaty, zabytkowa zabudowa mieszkalna
 • Jelcz-Laskowice : barokowy kościół św. Stanisława Biskupa o konstrukcji ryglowej, zabytkowy park z barokowym pałacem
 • okolice Jelcza-Laskowice: rezerwat Łacha
 • okolice Oławy: rezerwat Zwierzyniec 
 • Oława: ratusz z XIVw., zabytkowe kamienice na rynku, plac zamkowy z kościołem św. Piotra i Pawła
 • Zabardowice neorenesansowy pałac
 • po drodze wiele pomników przyrody 

Mając duże doświadczenie nabyte w trakcie organizacji poprzednich wycieczek śmiało możemy stwierdzić, że czas, który jest zaplanowany na wycieczkę minie Wam bardzo szybko. Bo tak właśnie mija czas w doborowym towarzystwie, podczas świetnej zabawy.

Koszt uczestnictwa w wyprawie:

 • 15 zł – członkowie FAN-a
 • 25 zł – pozostałe osoby

 W CENIE:

 • prowiant na drogę [woda, owoc, w zależności od pogody grill lub kanapki]
 • opieka na trasie
 • odblaski dla każdego uczestnika
 • spośród uczestników rozlosujemy nagrody: m.in. lampki rowerowe, liczniki, wejściówki na basen ufundowane przez sponsorów Wrocławski Park Wodny oraz firmę MacTronic.

ZAPISY:

Malwina Magnuszewska

 • e-mail: rowery@fan.org.pl
 • biuro Stowarzyszenia [ul. Chorwacka 41 – UWAGA ZMIANA ADRESU]

WPŁATY:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027

z dopiskiem: „Rowery – Oława” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.