Na 17 lipca zaplanowany był kolejny spływ kajakowy, z uwagi na brak sprzętu w tym terminie jesteśmy zmuszeni zaproponować coś innego. Dlatego nasza propozycja to spacer Nordic Walking po Dolinie Baryczy. Zaczniemy w Żmigrodzie, a po drodze odwiedzimy m.in. Radziądz, Niezgodę czy Rudę Żmigrodzką. Wszystkich spragnionych spacerów zapraszamy.

Wyjazd jest planowany na godz. 9.10 (zbiórka przy wejściu na Dworzec tymczasowy PKP). Powrót przewidziany jest w godzinach popołudniowych (ok. 18.00).

Ze stacji PKP w Żmigrodzie udamy się w kierunku ruin zamku Hatzfeldtów, tam też po raz pierwszy przetniemy rzekę Barycz. Kolejnym naszym celem będzie Radziądź (do tej miejscowości prowadzi zielony szlak), po drodze miniemy rezerwat Radziądz. W samej miejscowości można min. zobaczyć barokowy kościół św. Karola Boromeusza. Kolejnym etapem naszej wycieczki będzie wieś Niezgoda z myśliwską kwaterą. Później okrążymy rezerwat Olszyny Niezgodzkie i dojdziemy do Rudy Żmigrodzkiej. Przecinamy Barycz i idziemy wzdłuż kompleksu Jamniki należącego do Rezerwatu Stawy Milickie. Przed wsią Jamnik skręcamy w prawo i wracamy w kierunku Żmigrodu.

W ten sposób zaliczymy kolejną trasę na naszej Dolnośląskiej mapie Nordic Walking.

Ceny:

  • członkowie FAN-a: 35 zł
  • pozostali: 45 zł (+ wypożyczenie kijków dla osób z poza Stowarzyszenia – 5 zł)

W cenie:

  • przejazd
  • posiłek regeneracyjny (owoc, woda)
  • opieka instruktora NW
ZAPISY:
Agata Brylewska
agata.brylewska@fan.org.pl
509 234 755

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl