HYDROCYCLING – to forma zajęć o charakterze wytrzymałościowym realizowana w wodzie na specjalnych rowerach. Grupie ćwiczących towarzyszy dynamiczna muzyka, która wzmacnia motywację ćwiczących do treningu. HydroCycling jest oryginalną wszechstronną metodą treningu kolarskiego realizowanego w środowisku wodnym, poprawiającą kondycję fizyczną oraz wspomagającą spalanie tkanki tłuszczowej [od 600 do 1200 kcal na treningu].

Zajęcia prowadzone są na specjalnie skonstruowanych rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Pozwala to uczestnikom zajęć kontrolować poziom wysiłku, a jednocześnie odczuwać przyjemność i wzmacniać motywację do ćwiczeń w grupie.

Stosowanie w trakcie zajęć różnorodnych jednostek treningowych, intensyfikowanie wysiłku poprzez zmianę oporu, brak elementu rywalizacji [jazda odbywa się w miejscu], optymalne sterowanie treningiem według indywidualnego tętna, to podstawowe czynniki przyczyniające się do podtrzymywania zainteresowania ćwiczących tą formą aktywności fizycznej.

Ta forma ruchu, charakteryzująca się niewielkimi wymaganiami koordynacyjnymi i choreograficznymi, jest polecana dla wszystkich, szczególnie dla osób pragnących podnieść swój poziom sprawności fizycznej na wyższy poziom, a także dla osób po operacjach, otyłych, starszych, dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z powodzeniem może być również wykorzystywana jako wspaniały trening kondycyjny sportowców we wszystkich dyscyplinach sportu, chcących poprawić wytrzymałość ogólną i specjalną, z także podnieść na wyższy poziom pojemność tlenową.

HydroCycling to również świetna forma ruchu dla osób mających kłopoty z kręgosłupem, układem sercowo-naczyniowym i oddechowym, a także cierpiących na osteoporozę. Kombinacja ćwiczeń wzmacniających układ mięśniowy oraz poprawiających krążenie połączona z masującym wpływem wody, to także wyjątkowo skuteczny sposób walki z cellulitem. Uczestnictwo w tego typu zajęciach wiąże się ponadto z wzmocnieniem mięśni, wysmukleniem ciała oraz poprawą samopoczucia.

Sprawą niezwykle istotną jest to, że podczas treningu w wodzie nie odczuwa się zmęczenia, mimo, iż mięśnie pracują bardzo intensywnie. Należy jednak pamiętać, ze w warunkach środowiska wodnego możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej intensywności ćwiczeń przy wartościach tętna wysiłkowego od 15 do 20% niższych niż w warunkach poza tym środowiskiem.

Cykl treningowy trwać będzie 5 zajęć odbywających się co dwa tygodnie począwszy od 7 października. Nie można skorzystać tylko i wyłącznie z pojedynczych zajęć z uwagi na brak jakichkolwiek rezultatów i efektów. W przypadku dużego zainteresowania zostaną uruchomione kolejne grupy, zajęcia również będą kontynuowane po przerwie świąteczno-noworocznej.


ZAJĘCIA GRUPA 1

terminy zajęć: 7 i 21 październik, 4 i 25 listopad, 9 grudnia

godzina: 19:00


ZAJĘCIA GRUPA 2

terminy zajęć: 14 i 28 październik, 18 listopad, 2 i 16 grudnia

godzina: 19:00


UWAGA!!! Wolne miejsca na pojedyncze zajęcia z Hydrocyclingu w terminach:

  • 25.11 – 1 miejsca

Odpłatność za pojedyncze zajęcia wynosi:

  • 25 zł – dla członków Stowarzyszenia FAN
  • 30 zł – dla pozostałych osób

miejsce: Wrocławski Park Wodny

Cena obejmuje cykl 5 zajęć:

  • 120 zł – dla członków Stowarzyszenia FAN
  • 150 zł – dla pozostałych osób
ZAPISY:
Katarzyna Moskal
e-mail: kasia.moskal@fan.org.pl
tel.: +48 501 158 301

PARTNERZY:

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl