To propozycja dla tych wszystkich, którzy lubią ambitne wyzwania i nie straszne im jest przejście trasy na dystansie ok. 35 km. Spacer z kijkami tym razem z Wrocławia przez Wojnowice, aż do Miękkini. Trasa wiedzie lasami i jest bardzo urokliwa, jednak z uwagi na dystans jaki należy pokonać nie należy do łatwych.

TERMIN WYCIECZKI: 14 sierpnia 2010 roku, start godz. 10:00

Początek trasy i zbiórka przy zameczku w Leśnicy następnie rozgrzewka na tyłach zamku i spacer zielonym szlakiem w kierunku Lasu Mokrzańskiego obok m.in. wieży ciśnień. W Lasku Mokrzańskim po przejściu ok. 7 km, przecinamy drogę do Brzezinki i kontynuujemy  marsz zielonym szlakiem w kierunku Wojnowic. Tam krótka przerwa i dalszy spacer do Miękkini (ok. 17 km).

Tam zobaczy między innymi:

  • Ratusz w Miękini – obiekt z 1906 r., niegdyś willa zamożnych przedsiębiorców miękińskich, po przebudowie i gruntownym remoncie, od roku 1990 pełni funkcję siedziby władz gminy.
  • Kościół parafialny pw. Narodzenia NMP w Miękini – obiekt wzmiankowany w 1335 roku, po pożarze w 1710 roku gruntownie przebudowany, obecnie barokowy, otoczony murem. Kościół restaurowany w latach 1967-68. Obiekt jednonawowy z wieżą od zachodu, z trójbocznie zakończonym prezbiterium, zwieńczonym szczytem z wolutowymi spływami. Wnętrze nakryte sklepieniem kolebkowym z lunetami. Zachowało się barokowe wyposażenie kościoła pochodzące z początku i 2 połowy XVIII wieku. Do ciekawszych jego przykładów należy rzeźbiony, drewniany ołtarz główny z 1711 roku, polichromowana, drewniana ambona z 1 ćwierci XVIII wieku, dekoracja stiukowa z 1 połowy XVIII wieku oraz kamienna figura św. Józefa z początku XVIII wieku.

Po przerwie powrót tym razem żółtym szlakiem w kierunku Mrozowa (ok. 4,3 km), następnie przez Mrozowskie Lasy do Wojnowic (1,9 km), tam przerwa na odpoczynek. Następnie powrót zielonym szlakiem do Wrocławia, w przypadku chęci uczestników możliwość wydłużenia trasy i zrobienie kilku pętli po Lesie Mokrzańskim.

Szacowane tempo marszu to 5-6 km na godzinę.

CENA:

  • 20 zł – członkowie FAN
  • 25 zł – pozostałe osoby

W CENIE:

  • min. 5 godzinny spacer Nordic Walking
  • opieka instruktora
  • posiłek regeneracyjny (woda + owoc)

Zapisy: Agata Brylewska e-mail: agata.brylewska@fan.org.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. tel.: 509 234 755

Konto bankowe: Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027 z dopiskiem: „opłata za wycieczkę do Miękkini” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.
 

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl