Organizatorzy Pucharu Śląska SPOKEY Nordic Walking opublikowali na stronie zawodów profil trasy i trasę na której odbędą się zawody 3 lipca. Zawodnicy startują na dwóch dystansach ok. 6 i 12 km. Pierwszy dystans to pokonanie jednej pętli, podwójna pętla to dystans ok. 12 km.

Brenna położona jest na południu Polski, a dokładnie w południowej części województwa śląskiego; w odległości 14 km od Skoczowa, 33 km od Bielska – Białej. Znajduje się na wysokości około 420 m n.p.m. w górach Beskidu Śląskiego w dolinie rzeki Brennicy oraz jej dopływów Leśnicy i Hołcyny.

Szczegóły dotyczące udziału w zawodach znajdą Państwo – TUTAJ

Poniżej prezentujemy profil trasy przygotowany przez organizatora zawodów. Długość jednego okrążenia wynosi 5,7 km. Trasa w Brennej jest trasą wymagającą kondycyjnie. Prowadzi w połowie odcinkami górzystymi o dużym nachyleniu, typowym dla szlaków beskidzkich. Zalecamy wybranie wygodnego obuwia o dobrej przyczepności do podłoża. Osobom z tendencjami do urazów stawu skokowego proponujemy obuwie powyżej kostki. Jeżeli nie jesteś pewien swojej kondycji proponujemy jedno okrążenie.

Krótki opis trasy:

Po starcie za amfiteatrem w Brennej płaski odcinek 500 m – dalej ostre 1 km podejście asfaltową drogą która z czasem zmienia się w drogę gruntową – 1,5 km odcinek biegnący grzebietem górskim z mniejszymi zejściami i podejściami – 1 km zejście w dół szlakiem a dalej łąką – ostanie 2 km to lekkie zejście drogą asfaltowa a następnie szutrową.

ZAPISY:
Marcin Spitalniak
e-mail: nordicwalking@fan.org.pl
tel.: 501 158 201