Wszystkich zainteresowanych wycieczką rowerową do Urazu informujemy, iż została ona przeniesiona na 4 lipca 2010 roku. Pozostałe informacje dotyczące wyjazdu pozostają bez zmian. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Wycieczkę rozpoczynamy zbiórką pod Halą Orbitą, a następnie kierujemy się na Osobowice.  Przy Mostach Osobowickich ścieżka kończy się i przez kolejne 3,5 km jedziemy wałem nad brzegiem Odry. Po dojechaniu do skrzyżowania z ulicą E. Micheleta kierujemy się na wyboistą polną drogę i początkowo jadąc ulicą Żywopłotową docieramy do łąki. Docieramy po przejechaniu w sumie 5,5 km do Góry Kaplicznej. Na wzgórzu tym (zwanym też Krótką Góra – 121 m n.p.m.) powstała w XVIII wieku z incjatywy ksieni klasztoru Klarysek kapliczka z cudownym obrazem Matki Boskiej. . Po krótkim zwiedzaniu wybieramy schodzącą w dół ścieżkę do Lasu Osobowickiego. Następnie kierujemy się w stronę Odry. Po ok. 1 km od wzgórza docieramy z powrotem do wałów.

Ścieżką biegnącą na skraju lasu dojeżdżamy do Stopnia Wodnego w Rędzinie  (ok. 9 km od startu).

Następne 5 km to chyba najładniejszy kawałek całej wycieczki – jedziemy po grobli Karłowicko-Rędzińskiej.

Po ponad 15 km podróży drogę zagradza nam Widawa. Most znajduje się na szosie Wrocław –  Świniary. Trzymając się cały czas na lewo dojeżdżamy, po przekroczeniu torów kolejowych,  do szosy.

Po przekroczeniu przejazdu kolejowego docieramy na szosę i przez Most Pęgowski jedziemy w kierunku Szewc.

Po przejechaniu w sumie prawie 30 km docieramy do celu naszej podróży – do zamku w Urazie.

Teren zamku stanowi doskonałe miejsce do pikniku. Po odpoczynku możemy wrócić do Wrocławia tą sama drogą nad Odrą lub mało ruchliwą szosą przez Raków, Kotowice, i Paniowice.

Trasa jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych rowerzystów.

Uwaga!

Godzina zbiórki pod Halą Orbitą – godzina 11:00.

Przewidywana godzina powrotu – godzina 18:00

W zamku w urazie przewidziany jest piknik, więc prosimy wszystkich o zabranie ze sobą pożywienia.

Wycieczka jest darmowa, ale liczba osób jest ograniczona! Przewidujemy 20 miejsc, więc prosimy nie czekać do ostatniej chwili.

ZAPISY:
Agata Brylewska
e-mail: agata.brylewska@fan.org.pl
tel.: 509 234 755
 
Kolor czerwony – główna trasa wycieczki
Kolor zielony – trasa alternatywna (przez Las Osobowicki i Rędziński)
Kolor niebieski – szosa

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl