Zachęcamy wszystkich miłośników rowerów do zapoznania się z zapowiedzią wyprawy „Na zachodni kraniec Polski”.

Od czasu pierwszej zapowiedzi wiele zmieniło się w stosunku do organizowanej wyprawy.

  • Po pierwsze – trasę postanowiliśmy wydłużyć o dwie europejskie stolice – Berlin i Pragę;
  • Po drugie – grono patronatu medialnego znaczni się powiększyło;
  • Po trzecie – postarałem się również o patronat prasowy;
  • Po czwarte – grono sponsorów również się poszerzyło i poszerza;
  • Po piąte – stworzyłem skromny baner reklamowy wyprawy;
  • Po szóste i najważniejsze – powiększyło się grono uczestników wyprawy.

Nowym uczestnikiem jest:

  • Paweł Matejski – student 2 roku Europeistyki UE w Krakowie. Jego doświadczenie rowerowe to zeszłoroczna wyprawa do Warszawy wzdłuż Wisły.
                                             

Nasza trasa poprowadzona jest przez duże miasta naszego kraju – Opole, Wrocław, Poznań, Gorzów Wielkopolski i cel wyprawy na terenie Polski czyli okolice Osinowa Dolnego. Następnie przekraczamy granicę Polsko – Niemiecką i jedziemy w kierunku Berlina. Z Berlina na południe do granicy Niemiecko – Czeskiej, dalej Praga i malowniczą czeską krainą docieramy do granicy czesko-polskiej, a dalej to już tylko do domu. Długość trasy to około 1500 km., ale prawdopodobnie wydłuży się ona. Brzmi to bardzo łatwo ale na pewno tak nie będzie, bo po drodze przewidzianych jest wiele atrakcji w mijanych miejscowościach i krajach. Zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tej wyprawie, aby dołączyli do naszej grupy (to już ostatnia szansa).

Bardzo intensywna praca polegająca na poszukiwaniach patronatu medialnego i sponsorów  opłaciła się, ponieważ ich grono jest dość spore. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do stale rosnącego grona naszych sponsorów proszę pisać na adres rowerem4krancepolski@gmail.com Za pośrednictwem tego maila można się z nami skontaktować w sprawach związanych z wyprawą. O wszelkich przygotowaniach dotyczących naszej wyprawy można również przeczytać na stronie www.wyprawy.zafriko.pl  W kolejnej zapowiedzi pojawią się również sponsorzy, którzy podjęli z nami współpracę podczas naszej wyprawy.