Już od stycznia ruszyła nowa edycja Nordic Walking FAN Wrocław. Jest to projekt, który od wielu sezonów przyciąga wszystkich sympatyków spacerów z kijkami i świeżego powietrza. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej edycji.

 Nordic Walking FAN Wrocław jest to cykl imprez w parkach. Uczestnicy będą zgłębiać tajniki nordyckiego chodu oraz poznawać nowe trasy w parkach wrocławskich.

 Celem projektu jest przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział mieszkańców Wrocławia w imprezie rekreacyjnej. Nie mniej ważnym celem jest uświadamianie wpływu aktywności fizycznej na rozwój, zdrowie i jakość życia człowieka oraz stałe propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Ponadto naszym celem jest umożliwienie, poznania prawidłowych technik marszu NW, który poprzez swój uniwersalny dobroczynny wpływ jest w stanie przyczynić się do poprawy kondycji i samopoczucia spacerowiczów.

NW może być uprawiany niezależnie od wieku, płci, czy kondycji fizycznej, od sportowca wyczynowego po osoby będące w czasie rehabilitacji. Wspaniale uzupełnia efekty diet odchudzających, może też być uprawiany jako sport wyczynowy. Każdy może dozować, w jakim tempie chce lub może chodzić. Niezależnie od tempa ćwiczone są wszystkie mięśnie nóg i znaczna część mięśni w górnych partiach ciała. Do niektórych z licznych korzystnych efektów uprawiania tego sportu można zaliczyć: podniesienie sprawności systemu krążeniowego; rozluźnienie napięcia mięśni barków, szyi, grzbietu; poprawa kondycji i koordynacji. NW jest nie tylko wszechstronnym sportem – to również sposób na miłe spędzenie czasu, rekreację w kontakcie z przyrodą. Chcemy by ten rodzaj aktywności fizycznej stawał się coraz bardziej popularny.

Po pierwszych zajęciach istnieje możliwość zapisania się do sekcji Nordic Walking FAN Team (składka członkowska na rok czasu – 50 zł), członkowie sekcji mogą nieodpłatnie uczestniczyć w dwóch zajęciach w miesiącu, a w okresie nie kolidującym z zajęciami mogą pożyczać sprzęt w postaci kijków bezpłatnie. Przysługuje im również zniżka na wyjazdy oraz w wypożyczalni Stowarzyszenia.

Terminarz spacerów ukazuje się na naszej stronie z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zajęcia. Zapisy oraz wszystkie pytania proszę kierować na:

Katarzyna Moskal

e-mail: nordicwalking@fan.org.pl

tel: + 48 501 158 301