Jest to cykl wyjazdów promujących królową sportów zimowych i co raz bardziej popularną dyscyplinę jaką jest narciarstwo biegowe. Co raz więcej osób na trasach i co raz większe zainteresowanie.

Nasze zeszłoroczne wyjazdy na narty biegowe do Jakuszyc cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, dlatego zdecydowaliśmy się ich ponowną organizację. Tym razem jednak wyjazdów będzie o wiele więcej, będą bardziej zróżnicowane pod kątem doboru trasy i dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników. Ale po kolei….

Przygoda z biegówkami tej zimy będzie wyglądała następująco. Co dwa tygodnie, począwszy od 16 stycznia przyjeżdżamy autokarem do Jakuszyc. Każdy uczestnik będzie miał zapewniony sprzęt narciarski – narty, buty i kije. W tym roku przewidzieliśmy kilka grup zaawansowania – grupę początkującą, która pozna technikę jazdy pod okiem instruktora narciarstwa biegowego i pokona swoją „pierwszą trasę” oraz grupy średnio-zaawansowane i zaawansowane, dla których będą przeznaczone bardziej wymagające szlaki.

W tym roku przygotowaliśmy dodatkową atrakcję w przypadku wyjazdu pełnego autokaru dla uczestników organizator przewiduje niespodziankę. Liczymy, że nasza grupa będzie stale się powiększać.

Harmonogram naszych wyjazdów do końca sezonu:

16 stycznia

30 stycznia

13 luty

27 luty

13 marca

27 marca

Wyjazdy marcowe odbędą się w przypadku gdy będzie jeszcze śnieg.

W cenie pojedynczego wyjazdu wliczone jest: przejazd autokarem, wypożyczenie sprzętu, obiad, ubezpieczenie NW, woda, owoc/baton, w przypadku wyjazdu pełnego autokaru Organizator zapewnia niespodziankę każdemu uczestnikowi.

ZAPISY:

Zapisy na wyjazdy wyglądają podobnie:

 • po zgłoszeniu mailowym, otrzymują Państwo potwierdzenie wpisania na listę chętnych, listę osób na drugi pojazd lub na listę rezerwową [w zależności od zainteresowania]
 • następnie wpłacają Państwo na podane przez nas konto zaliczkę w wysokości – 50 zł od osoby w ciągu 3-4 dni od momentu wpisania na listę! Po okresie 3-4 dni w przypadku dużego zainteresowania rezerwacja miejsca jest kasowana!
 • zapisy mailowe trwają do wtorku poprzedzającego wyjazd!
 • rezygnacja z wyjazdu – wiąże się z możliwością utraty zaliczki. Decyzja o pobraniu lub zwrocie zaliczki podejmuje Organizator w zależności od ilości osób jadących na wyjazd, znaleźieniu ew. zastępstwa itp. Zaliczka może zostać potrącona w całości lub w części.
 • informacje telefonicznie udziela Agata Bogucka, adres mailowy : biegowki@fan.org.pl, tel: 605 069 547 | lub Marcin Spitalniak tel.: 501 158 201

Zaliczki należy wpłacać na konto naszego Stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN

ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Nr konta: BZ WBK 82 1090 1522 0000 0001 1322 2027 z dopiskiem: „zaliczka na narty biegowe – data” oraz imieniem i nazwiskiem w przypadku wpłacania z nie swojego konta.

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

miejsce zbiórki – Dworzec Świebodzki – parking przy scenie Teatru Polskiego

godzina: 7.00 – prosimy o wcześniejsze stawienie się, ponieważ o 7.10 chcielibyśmy już ruszyć (po załatwieniu wszelkich formalności).

orientacyjny plan wyjazdów:

 • 7.10 – wyjazd
 • ok. 10.00 – przyjazd do Jakuszyc
 • 10.30-45 – wyjście na Polanę Jakuszycką tam nauka jazdy
 • podróż (ok. 5 km) do schroniska Orle
 • ok. 13.00 – posiłek w schronisku Orle
 • powrót do autokaru – możliwość powrotu tą samą trasą (5 km) lub nieco trudniejszą i dłuższą.
 • pomiędzy 15.00 a 15.15 – powrót do autokaru, zdanie sprzętu i wyjazd z Jakuszyc
 • ok. 18.00-18.30 – przyjazd do Wrocławia

UBEZPIECZENIE:

Uczestnicy są ubezpieczeni od następst i nieszczęśliwych wypadków w czasie wyjazdu. Ubezpieczenie jest na pulę 10 000 zł.

bo sport tworzą ludzie i ich myślenie

Nasza organizacja korzysta z pomocy Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 prowadzonego przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella” a współfinansowanego przez Gminę Wrocław.

www.sektor3.wroclaw.pl

www.wroclaw.pl