Już po raz piąty we wrocławskiej hali Orbita odbyły się Siatkarskie Mikołajki. Wrocławska Orbita ponownie zapełnia się małymi kibicami. Istotą tej wyjątkowej imprezy jest niesienie pomocy dzieciom z domów dziecka oraz uczestniczenie w unikalnej rozgrywce sportowej. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN.

W obiekcie przy Wejherowskiej czekały na wszystkie dzieci liczne zabawy, loterie, konkursy, występy. Opinie odnośnie największej atrakcji Siatkarskich Mikołajek były podzielone. Dzieci najchętniej uczestniczyły w losowaniu zabawek, malowaniu twarzy i włosów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ponadto rozrywki z boku boiska m.in. gry w kręgle i mini rozgrywki siatkarskie. 

 Główną atrakcją imprezy był mecz Plus Ligi Kobiet z udziałem drużyn Impel Gwardia Wrocław i Enion MKS Dąbrowa Górnicza.

 W czasie imprezy można była porozmawiać, wziąć autograf i zrobić sobie zdjęcie z Olimpijczykami. Dla Olimpijczyków Siatkarskie Mikołajki -jak stwierdził jeden z obecnych sportowców są niezwykle istotne ze względu na kontakt z ludźmi oraz możliwość stania się wzorem dla młodzieży.

 W czasie imprezy czterokrotnie występował zespół cheerleaderek  Kids Dance. Młode tancerki posiadają na swoim koncie wiele sukcesów m.in. I i II miejsca w Przeglądzie Zespołów Cheerleaders Dolnego Śląska w 2009 -ich występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

W imprezie uczestniczyła także po raz kolejny sekcja szachowa  MUKS MDK Śródmieście Wrocław znajdująca się w czołówce najlepszych klubów młodzieżowych w Polsce. Wychowankowie klubu są mistrzami Polski i Europy juniorów. Z zawodniczkami i zawodnikami MUKS MDK mogły zmierzyć się wszystkie dzieciaki, nie było to jednak proste zadanie… 

Honorowy patronat nad imprezą objął prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak.

 Większość uczestników podkreślała, że tak duże zainteresowanie Siatkarskimi Mikołajkami  świadczy o dużej aktywności, chęci do działań charytatywnych a także atrakcyjnym programie imprezy.  Siatkarskie Mikołajki pokazują jak w prosty sposób połączyć działalność charytatywną z świetną zabawą.