W 1986 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas i umiejętności poświęcają innym, wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Dziś, 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W Polsce to święto ponad 7 milionów Polaków, którzy w tym roku poświęcili swój czas na pracę społeczną. Liczba wolontariuszy w Polsce rośnie. Jest ich dzisiaj dwa razy więcej niż w 2001 roku!

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele życzliwości, ciepła, radości i pogody ducha niosą ze sobą wolontariusze w swojej pracy na rzecz innych. To dzięki ich pomocy rozwija się ruch wolontarystyczny. Prowadzone są akcje ekologiczne, organizowane są konwoje z pomocą humanitarną, jak również świadczona jest pomoc ludziom chorym, samotnym, czy niepełnosprawnym pozostającym w domach.

Korzystając z okazji i My – Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN – w tym wyjątkowym dla Was, Wolontariuszy, dniu serdecznie dziękujemy za chęć działania, tworzenia i zmieniana na lepsze otaczającego nas świata. Dziękujemy za bezinteresowne dzielenie się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem dla Naszych celów i misji!

Wielkie Dzięki każdemu z WAS !!!