Dotarły do nas wyniki Otwartych Mistrzostwa Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w Nordic Walking, a w ostatni piątek również miłośnicy Nordic Walking startowali na dystansie blisko 5 km przy okazji Biegu o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. Był to debiut marszu z kijkami w czasie tego tradycyjnego już biegu.

Jakiś czas temu, bo 11 października odbywały się zawody w ramach imprezy Przewietrz się na Olimpijskim – pierwsze Otwarte Mistrzostwa w Nordic Walking we Wrocławiu.

Zawody wygrał Jacek Urbanowicz z Częstochowy (uzyskał czas: 20 minut i 38 sekund), najlepszy z osób związanych ze Stowarzyszeniem był Piotr Kaszper (11 miejsce z wynikiem 25 min. 30 sekund). Kolejne miejsca zajmowali Marcin Spitalniak (13), Grzegorz Baber (17) oraz Marlena Wyspiańska (23). Startowało 36 miłośników Nordic Walking. Dodajmy, że w tych zawodach startował nasz nowy instruktor Piotrek Jeszkie był 5 i uzyskał wynik 22 minuty i 36 sekund.

Była to kolejna impreza po Olimpijskiej Mili w której braliśmy udział i propagowaliśmy Nordic Walking.

Z uwagi na termin (piątek 13-stego) mniejszą obsadę miały Otwarte Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej odbywające się przy okazji corocznego Biegu o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. Wystartowało niespełna 10 osób, ale walka była zacięta. Wygrał Bogdan Grygorowicz z Lubina, a Marcin Spitalniak zajął trzecie miejsce z czasem 46 minut i 10 sekund.